Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yumurtladı

Kemal035

Yeni Üye
Herkese hayırlı akşamlar benim beyaz bir erkek hollanda cinsi muhabbet kuşum var yanına kendi seçimiyle yeşil yerli bir dişi muhabbet kuşu aldım yuvalık taktım yaklaşık üç ay sonra çifleşme başladılar ve şuan en son baktığımda dişimin altı yumurtası vardı maşallah nazar değmesin eyerki yavru alabilirsem bu ilkim olacak :) neyse erkekte ara sıra yuvalığa giriyor ama dişi, erkek yuvalık önüne geldiği zaman ve yuvalık içine girdiği zaman ilginç bir ses çıkarıyor yada çıkarmaya çalışıyor nasıl tarif etsem hırlamayla ötme arası bir ses bunu erkegin yuvalığa girmesini istemediği içinmi yapıyor bilmiyorum ama erkek her istediğinde yuvalığa girip çıkıyor acaba bu normal mi? Dişi her yuvalıktan çıktığında erkek onunla çiftleşmeye çalışıyor ve bazen çifleştikleri görüyorum, tellere tırmanıyorlar dişi tabi kısa bir süre sonra yuvalığa tekrar giriyor erkeğin dişiyi beslediğinede pek şahit olmadım yuvalıktaykenmi besliyor onu bilmiyorum dişinin bazen yem yediğini görüyorum yada bebe büskivisini yiyor ve yuvaya geri dönüyor bazende dişi yuvalıkta çok gürültü çıkarıyor sesli değil yani içerde bir savaş veriyormuş gibi kıpraşıyor bunlar normalmi arkadaşlar

Söylediklerinizin hepsi normal sağlıklı yavrularınız olur inşaallah