Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yumurtladı???

Rosetum

Yeni Üye
Merhabalar 3 yaşındaki dişi muhabbet kuşum en son 1 yaşında yumurtlamıştı bu akşam az önce tekrar yumurtladı ve eşi yok, sorum şu henüz ilk yumurtasını verdiği için pet shopa falan götürsem oradan bir eş seçip çiftleşir mi ve diğer yumurtalarından yavru çıkar mı yoksa çiftleşme yumurtlama başladıktan sonra olmaz mı bilgisi olan varsa çok sevinirim:)

Bu yumurta boş atacaksın. Yavru almak istersen erişkin bir erkek alıp yuvalık takman gerek.
Çiftleştikten sonra gelen yumurtalar dolu olacaktır.
Çok teşekkürler yani şuanki tek yumurtayı atayım ama şuan çiftleşirse diğerlerinden yavru çıkabilir doğru anladım değil mi? Ve pet shoptan kendisine bir eş seçer mi bu süreçte yoksa daha gerginleşir mi ya da yavruları tek büyütebilir mi

Suan erkek olmadığı icin yaninda mantıken de yumurtladigi yumurtalar döllenmemiş yumurtalar olacak. Petshopa goturup diğer kuslarin yanina salmanizi ben tavsiye etmem. Bin bir türlü sorun hastalik olabilir o kuslarda. En mantıklısı Levent Bey in dedigi gibi kendi kuşunuzdan yaşca büyük (bir kac ay kadar) veya kendi yaşıtı olgun bir erkek getirmeniz yanına. Zaten disiniz yeterince hazır. Erkek de uygun olursa ciftlesme hemen gerceklesir. Ciftlesmeden sonraki süreçteki yumurtalar dolu olacaktir. Onlari atmayın. Suanki yumurtalari atabilirsiniz. Bos yere kendini yormasin kus ısıtmaya çalışıp. Hayırlı olsun

O yumurtayı atın ve yanına yetişkin bir eş alın kısa sürede çiftleşip dolu yumurtalar gelecektir tek başına bakmasın beraber baksınlar

Merhaba 2 hafta once benim tek disi kusum yumurtlamisti 2 tane. Bende petshopa götürüp yanına eriskin bir erkek koyduk ve anlaştılar. Eve getirdikten 3 gun sonra ciftlestiklerini gördüm. Yuvalik taktim bugün yarın yumurtlar gelir. Dişi kuş yuvalikta yatiyor 2 gündür. Sizde yanina bir eş alın bence..

Merhaba 2 hafta once benim tek disi kusum yumurtlamisti 2 tane. Bende petshopa götürüp yanına eriskin bir erkek koyduk ve anlaştılar. Eve getirdikten 3 gun sonra ciftlestiklerini gördüm. Yuvalik taktim bugün yarın yumurtlar gelir. Dişi kuş yuvalikta yatiyor 2 gündür. Sizde yanina bir eş alın bence..
Hayırlı olsun. Show işini ne yaptınız? Görüştünüz mü?