Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yumurtlarken beyaz jel gibi bir şey çıktı

Ecrin Karadağ

Onursal Üye
Merhabalar, tam şimdi muhabbet kuşum yumurtlarken beyaz jel gibi bir şey çıktı yumurta biraz yumuşak bir hastalık felan olabilirmi ?

NOT : eşi yok kızgınlık yumurtası

Yumurta yumuşak çıkar bekledikçe sertleşir lakin çok aşırı elastik bir yapıda ise kalsiyum eksikliği sebebi ile yumurta kabuğu tam anlamı ile oluşmamış olabilir.
Kalamar kemiği var hatta yedi ama yumurtlarken gördüm yumurta yere düştü ama poposunda beyaz jel gibi birşey kaldı hemen kafese girdi kuş acıkmıştır diye izin verdim

Neden bilgililer bilgisiz olduğu konuda konu açınca kimse bakmıyor 👺

Yumurtanın durunca sertleşmesi lazım, sertleşmediyse büyük ihtimalle kalsiyum eksikliği vardır. Biliyorsunuz, memeli hayvanlar da doğururken doğumda sıvıları akar. Ama kuşlarda bu durum aynı mıdır bilemiyorum.

Yumurtanın durunca sertleşmesi lazım, sertleşmediyse büyük ihtimalle kalsiyum eksikliği vardır. Biliyorsunuz, memeli hayvanlar da doğururken doğumda sıvıları akar. Ama kuşlarda bu durum aynı mıdır bilemiyorum.
kalsiyum eksikliği bence mümkün değil her gün kalamar kemiği yiyor 🤣

kalsiyum eksikliği bence mümkün değil her gün kalamar kemiği yiyor 🤣
Kuşlar bazen kalamar kemiğini gagasını törpülemek için ve oyun olsun diye gagalıyorlar. Yememiş olabilir.
İlk yumurtasıysa böyle olmuş olabilir. Zaten tek bakıyorsun. Korkulacak bir durum değil.
Neden bilgililer bilgisiz olduğu konuda konu açınca kimse bakmıyor 👺
Diğerlerini bilemiyorum. Ben şahsen yazmıyorsam.
. Konu hakkında fikrim yoktur.
. Konu cevap verilecek ciddiyette değildir.
. Başkası gereken cevabı vermiştir.

Kuşlar bazen kalamar kemiğini gagasını törpülemek için ve oyun olsun diye gagalıyorlar. Yememiş olabilir.
İlk yumurtasıysa böyle olmuş olabilir. Zaten tek bakıyorsun. Korkulacak bir durum değil.

Diğerlerini bilemiyorum. Ben şahsen yazmıyorsam.
. Konu hakkında fikrim yoktur.
. Konu cevap verilecek ciddiyette değildir.
. Başkası gereken cevabı vermiştir.
İlk yumurtası değil en az 20.ci yumurtası ama ilk defa oldu böyle birşey

Geri