Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yuvaya girmiyor

Furki33

Yeni Üye
Selamlar benim 2 tane muhabbet kuşum var bugün veya dün yumurtladi yuva yoktu kafesde gittim yuva aldım kafese yumurtayı kaşıkla koydum kum da var ama girmiyor yuvaya lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Selamlar benim 2 tane muhabbet kuşum var bugün veya dün yumurtladi yuva yoktu kafesde gittim yuva aldım kafese yumurtayı kaşıkla koydum kum da var ama girmiyor yuvaya lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Çiftinin Önce yuvayı tanıması ve düzenlemesi gerekiyordu. Hala yumurta geliyoesa muhtemelen girmeyeceklerdir.

Yumurtladığı yere uygun birşeyler yapsan iyi olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çiftinin Önce yuvayı tanıması ve düzenlemesi gerekiyordu. Hala yumurta geliyoesa muhtemelen girmeyeceklerdir.

Yumurtladığı yere uygun birşeyler yapsan iyi olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben yuvaya koydum yumurtayı ama ne yapmam lazım

Alırken siz de çatlatmış olabilirsiniz. Sorun yuvalıkta değil ise kafesin yüksekliğinden dolayı olabilir, kafes alçakta ise daha yüksek bir konuma taşıyın.

peki içinde sıvı görünüyor bu onun döllendiği anlamına gelir dimi

Her yumurtanın içerisinde sıvı vardır, bu yavru var anlamına gelmez. Yavru oluşabilmesi için anne kuşun en az 4-5 gün yumurtanın üzerine yatıp ısıtması gerekir.

he oyüzden mi girmek istemiyor

Kafesin alçak olmasından, yuvalığın konumunu sevmemesinden, çevredeki gürültülerden ve ortamda birden fazla kişinin bulunmasından da kaynaklanabilir.

Geri