Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yuvaya girmiyor

AhmetBAYER

Yeni Üye
Biz birkaç kez yuvaya girmesi için zorlamıştık bundan sonra daha girmedi erkekle çiftleşti ama yinede girmiyor çiftleşeli 4 gün oldu kafeste asılı olan kuş kumunun içine girmeye çalışıyor ne yapmalıyım?

Biz birkaç kez yuvaya girmesi için zorlamıştık bundan sonra daha girmedi erkekle çiftleşti ama yinede girmiyor çiftleşeli 4 gün oldu kafeste asılı olan kuş kumunun içine girmeye çalışıyor ne yapmalıyım?
Kuş kumunu alın, Araştırdım kuş kumunun bir faydası yok zaten... Uzun zamandir kullanmadim ve birşeyde olmadi...Kusunuzu zorla yuvaya sokmayın, kendi haline bırakın eğer yumurta bırakicak duruma gelirse kendi keşfeder yuvayı... çiftleşme ardından hemen yumurta gelmez.

CPH1909 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşu kesinlikle bir şey yapmaya zorlamayın. Kafesinin bir fotoğrafını paylaşın. Kuş kumu kuşların dişi olmadığından dolayı kursakta bir nevi diş vazifesini görür ve kuşların sindirimine destek olur. Aynı zamanda yoğun mineral içerir. Fakat biz kuş kumunu parmak suluklar ile veririz siz ne ile veriyorsunuz da içine girebiliyor orasını anlamadım. Siz ellemeyin çiftleşen kuş illa yuvalığa girer.

Kuşu kesinlikle bir şey yapmaya zorlamayın. Kafesinin bir fotoğrafını paylaşın. Kuş kumu kuşların dişi olmadığından dolayı kursakta bir nevi diş vazifesini görür ve kuşların sindirimine destek olur. Aynı zamanda yoğun mineral içerir. Fakat biz kuş kumunu parmak suluklar ile veririz siz ne ile veriyorsunuz da içine girebiliyor orasını anlamadım. Siz ellemeyin çiftleşen kuş illa yuvalığa girer.

Ben bildiğimiz yemliğin içine koydum birde her çiftleşmeden sonra yumurtlar mı hani tam aktarım gerçekleşmese bile

Bizim kafeste kalamar kemiği yok o yüzden mi bilmiyorum ama dişi çok fazla kuş kumu yiyiyor bu yumurtlayacağına bir belirti olabilir mi

Bizim kafeste kalamar kemiği yok o yüzden mi bilmiyorum ama dişi çok fazla kuş kumu yiyiyor bu yumurtlayacağına bir belirti olabilir mi
Kuşların çok fazla kuş kumu yemesi sağlıklı değil. Normal bir üretim kafesinde mineral blok ve kalamar kemiği her daim bulunmalıdır. Kuşta yumurta var mı yok mu söyleyemem eğer fotoğraf atarsanız daha kesin bir şey söylerim. Kuş kumunu şimdilik çıkartın çok yemesi doğru değil.

Kuşun ayrıntılı fotoğrafını yarın sabah atabilirim isterseniz