Karadeniz Pet

muhabbet kuşum zehirlenmiş olabilir mi ?

eminekendir

Yeni Üye
benim yaklaşık 5 aydır uçabilen kuşum aniden uçamamaya başladı. veterinere götürdüğümde hiçbir şekilde sorun gözükmediğini söylemişlerdi. ama o zamandan beri uçamıyor. Bu akşam komşumuza bundan bahsettim bana tentürdiyotun iyi geldiğini kanat kısmındaki yara veya orada hangi sorun varsa ona iyi geleceğini söyledi. Bende su kabının yarısına su doldurdum içine iki damla akıttım. Ve araştırmak daha sonra aklıma geldi başka bir yerde okudum iyot zehirlemesi yaptığını yazıyordu. hemen suyu döktüm ancak o tentürdiyotlu sudan içti iki kez. Gerçekten zehirlenmiş olabilir mi ?

Tentürdiyot yüksek derecede alkol ve iyot içerir, kuşlar için oldukça zararlıdır. Kuşunuz zehirlenmiş olabilir, az miktarda nişastalı su içirin (birkaç damla içmesi yeterlidir).

Tentürdiyot yüksek derecede alkol ve iyot içerir, kuşlar için oldukça zararlıdır. Kuşunuz zehirlenmiş olabilir, az miktarda nişastalı su içirin (birkaç damla içmesi yeterlidir).
nişasta derken mısır buğday mı hangisi bu arada çok teşekkür ederim. ben daha sonra asprinli su verdim iyi gelsin diye kötü mü yaptım.

nişasta derken mısır buğday mı hangisi bu arada çok teşekkür ederim. ben daha sonra asprinli su verdim iyi gelsin diye kötü mü yaptım.
Kaş yaparken göz çıkarmayın...

Olası zehirlenme yada benzeri durumlarda ilaç kullanımına gitmeyin zehirlenme etkisini göstememiş ise bile verdiğiniz ilaçlarla etkileşime girerek zehirlenmeye yol açabilir. Zehirlenme durumunda kuşta kusma görülür kusma yoksa ekstra bişey yapmayın, suyu değiştirip içme suyu koyunuz ve birkaç gün ek takviye vermeyiniz.

Rica ederim, herhangi bir nişasta olur. Kuşunuza kafanıza göre ilaç takviyesinde bulunmayın, hayati tehlike oluşturan durumlar ortaya çıkabilir.

Nişasta kullanmanızı, nişasta içerisinde bulunan albüminin iyot ile etkileşime girip zararsız hale getirmesi için önerdim. Kuşunuzu 1 gün dinlendirin sadece su verin, 1 gün dinlenmesinin ardından bağırsaklarının zararlı maddelerden arındırılması için 3 gün probiyotik takviyesi yapın.

Yapılmaması gereken ne varsa yapmışsınız. Kim söylüyor ya da nerede okuyup yapıyorsunuz şaşırıp kalıyorum. Fazla uzatmadan.

@ADRIAN Lütfen konu sahibi üyenin rank değişimini durdurun. '' Yeni üye '' kalarak devam etsin ki yönlendirme olursa yanlış bilgi aktarımı rank'a bakan üyeler ona göre uygulasın..

Geri