Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma eş almalı mıyım?

çapkınımız

Yeni Üye
Merhaba
Benim 1,5 yaşında bir muhabbet kuşum var. Aldığımız yerden erkek olarak aldık fakat daha sonra baktım ki gagası beyaz gibi yani kız olabilir.Ailem kuşuma bir eş almam gerektiğini söylüyor.Fakat ben pek fazla istemiyorum çünkü kuşum daha konuşmuyor ve babama benden fazla ilgi gösteriyor.Eğer eş alırsam amacım çiftleştirmek değil kuşumun yalnız kalmamasını sağlamak. Çok kararsız kaldım eş alıp almamak konusunda.Sizce eş almalı mıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler:)

kuşunuzun resmini atarmısınız... Tabi şuan varsa yoksa kuşu rahatsız etmeyin uyusun...

1.5 yaşındaysa hem konuşturamazsınız, hemde eğitemezsiniz. Eğitmek ve konuşturmak için yeme yeni düşmüş yavru kuş almanız gerekli, o kuşun eğitilmek için yaşı geçmiş artık.

Ya yeni bir yavru kuş alın ya da o kuş ile yaşıt bir eş alın ve doğan yavrularını eğitin, konuşturun. Saygılar.

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• 20160828_124158-min.jpg
    20160828_124158-min.jpg
    497.4 KB · Görüntüleme: 141
1.5 yaşındaysa hem konuşturamazsınız, hemde eğitemezsiniz. Eğitmek ve konuşturmak için yeme yeni düşmüş yavru kuş almanız gerekli, o kuşun eğitilmek için yaşı geçmiş artık.

Ya yeni bir yavru kuş alın ya da o kuş ile yaşıt bir eş alın ve doğan yavrularını eğitin, konuşturun. Saygılar.

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok teşekkür ederim.Size bir sorum olacak .Eş alırsam kuşuma eşi nasıl alıştırabilirim?

Kusunuz dişi masallah esini kendi secsin disiler cook secici olur erkek kuslarin icine salin kendisi begensinki ilerde sorun cikma olasiligi azalsin

Çok teşekkür ederim.Size bir sorum olacak .Eş alırsam kuşuma eşi nasıl alıştırabilirim?
Ahmet bey cevabı vermiş petshopa gidin erkek kuşların içine salın ve bir süre izleyin. İyice haşır neşir olduğu, yaklaştığı, yanında durduğu ve oynaştığı kuşu eş olarak alın.

Yaşlarının yakın olmasına özen gösterin, saygılar.

Xperia Z3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet bey cevabı vermiş petshopa gidin erkek kuşların içine salın ve bir süre izleyin. İyice haşır neşir olduğu, yaklaştığı, yanında durduğu ve oynaştığı kuşu eş olarak alın.

Yaşlarının yakın olmasına özen gösterin, saygılar.

Çok teşekkür ederim :) Sizce erkek mi almalıyım dişi mi ? Ailem dişide alabilirsin dedi kafamı karıştırdı :)

Çok teşekkür ederim :) Sizce erkek mi almalıyım dişi mi ? Ailem dişide alabilirsin dedi kafamı karıştırdı :)
Hocam erkek alın tabii ki yavruları olsun iyi kaynaşsın [emoji1]

Cinsiyetleri aynı olursa eş olmazlar sadece aynı kafesde durmuş olurlar kavga bile edebilirler

Hocam erkek alın tabii ki yavruları olsun iyi kaynaşsın [emoji1]

Cinsiyetleri aynı olursa eş olmazlar sadece aynı kafesde durmuş olurlar kavga bile edebilirler

Bende sizin gibi düşünmüştüm ama birkaç yerde eş olurlarsa kafesten çıkaramazsınız gibi yazılar gördüm. Kuşumu dışarı çıkarmayı sevdiğim için acaba erkek almasam mı dedim:)

Bende sizin gibi düşünmüştüm ama birkaç yerde eş olurlarsa kafesten çıkaramazsınız gibi yazılar gördüm. Kuşumu dışarı çıkarmayı sevdiğim için acaba erkek almasam mı dedim:)
Büyük sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Eğer iki dişi olurlarsa kavga edip birbirlerini yaralayabilirler en iyisi petshopta iyi anlaştığını gördüğünüz bir erkek alın siz

Büyük sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Eğer iki dişi olurlarsa kavga edip birbirlerini yaralayabilirler en iyisi petshopta iyi anlaştığını gördüğünüz bir erkek alın siz

Çok teşekkür ederim yardımınız için kafamda bir çok soru vardı şimdi gönül rahatlığıyla kızıma bir eş alacağım.:)

Geri