Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma guven nasıl kazanablrm

Hasankuşseven

Yeni Üye
selam arkadaşlar ben dun 4 veya 5 aylık yavru aldım evin kilidini unttum diye 2 saat apartmanda sogukta kaldı getirdigimde eve girdik biraz konuştum şuan yanımda kafeste onu kafesin içinde elime alabiliyorum sevebiliyorum bana guvenini kazanmak hakkında tuyo verirmsnz birde 2 kardşim var yaşları çok kuçuk deil ilk okula gidiyorlar kafesini açıp hafif severlerse sorun olurmu

Bu durum kötü olmuş..Muhabbet kuşları çok hassas canlılar en ufak soğuğa hemen hasta oluyorlar..Bundan sonra dikkat ederseniz daha sağlıklı olur.Yeni aldıysanız bir hafta falan salmayın ortama ve size alışsın..Kardeşlerinizin sevebileceği bir hayvan değiş maalesef muhabbet kuşu hepsinin karakteri bambaşka bunu ancak ilerleyen zamanda görebilirsiniz.Bu süreçte kafes sıcak bir odada dursun.Tahta tünek kullanırsanız ve kafeste mineral blok,kalamar kemiği bulundurursanız daha sağlıklı bir ortam olur.Ek olarak zamanla meyve sebze yerse şayet vitamin almanız şart değil ama tüy döneminde b vitamini
İle destekleyebilirsiniz.Size güvenmesi için stressiz bir ortamda,sevgi ve sabırla güvenini kazanabilirsiniz.Dal darıs severler verebilirsiniz.Alçak sesle konuşup,müzik dinletebilirsiniz.Kafeste aynalı oyuncaklar bulundurmazsanız iyi olur.Hayırlı olsun.

sorun olmaz ama çok fazla insan onu korkutabilir ayrıca 4-5 aylık kuşlar çokta yavru sayılmazlar orta yaş diyelim 2 saat soğukta kaldıysa ölebilir onu hemen ısıtın ve sıcaklığı kontrol edin

Bu durum kötü olmuş..Muhabbet kuşları çok hassas canlılar en ufak soğuğa hemen hasta oluyorlar..Bundan sonra dikkat ederseniz daha sağlıklı olur.Yeni aldıysanız bir hafta falan salmayın ortama ve size alışsın..Kardeşlerinizin sevebileceği bir hayvan değiş maalesef muhabbet kuşu hepsinin karakteri bambaşka bunu ancak ilerleyen zamanda görebilirsiniz.Bu süreçte kafes sıcak bir odada dursun.Tahta tünek kullanırsanız ve kafeste mineral blok,kalamar kemiği bulundurursanız daha sağlıklı bir ortam olur.Ek olarak zamanla meyve sebze yerse şayet vitamin almanız şart değil ama tüy döneminde b vitamini
İle destekleyebilirsiniz.Size güvenmesi için stressiz bir ortamda,sevgi ve sabırla güvenini kazanabilirsiniz.Dal darıs severler verebilirsiniz.Alçak sesle konuşup,müzik dinletebilirsiniz.Kafeste aynalı oyuncaklar bulundurmazsanız iyi olur.Hayırl
bilgin için teşekkurler .Kardeşlerinizin sevebileceği bir hayvan değiş maalesef demişsin ama kadeşlerim o kadakucuk deil ve sevdikleri sadce kuş parmagını dokundurmak yınede sıkıntı olurmu teşekurler

Bir kere otogarda kafeste kuşu buz gibi soğuk rüzgarda kışın ortasında orta yere bırakmışlar sultan papağanı otobüsün bagajıyla hayvanı taşımışlar onu öyle görüce sinir krizi geçirdim hayvanlar hassas noktam apartmanda iki saat soğukta bekleticeğime üstümde kıyafet ne varsa sıkıca örter en kötü komşuma bırakırdım hayvana eziyetle başlayan bu dostluk umarım böyle sonlanmaz.... evcil hayvan bakımı çocuk bakımı gibi olmalı nasıl insan bebeğini aç susuz soğukta savunmasız bırakamıyorsa evcil hayvanınada aynı gözle bakmalı

Bir kere otogarda kafeste kuşu buz gibi soğuk rüzgarda kışın ortasında orta yere bırakmışlar sultan papağanı otobüsün bagajıyla hayvanı taşımışlar onu öyle görüce sinir krizi geçirdim hayvanlar hassas noktam apartmanda iki saat soğukta bekleticeğime üstümde kıyafet ne varsa sıkıca örter en kötü komşuma bırakırdım hayvana eziyetle başlayan bu dostluk umarım böyle sonlanmaz.... evcil hayvan bakımı çocuk bakımı gibi olmalı nasıl insan bebeğini aç susuz soğukta savunmasız bırakamıyorsa evcil hayvanınada aynı gözle bakmalı
aynen kardsm katılıyorum

Geri