Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma içme suyu vermeli miyim ?

Nazlı123

Yeni Üye
Arkadaşlar 1.5 senedir muhabbet kuşu besliyorum ve sürekli çeşme suyu verdim. Bi sorunuda görmedim. Ama içme suyu verin diyenler var. Siz ne veriyorsunuz ? Çeşme suyunun zararı olur mu ?

Ben uzun zamandır içme suyu veriyorum günlükte değiştiriyorum. Tercih size kalmış sonuçta çeşme suyu içilmesi bizim için bile tartışmaya açık bir konu. Bazı illerin bazı bölgelerinin suyu dağdan vs geliyormuş çok temiz oluyor diye okudum bir kaç yerde ama bence büyük şehirler için biraz riskli diye düşünüyorum.

Bende hiç çeşme suyu kullanmam. Ve kesinlikle büyük şehirlerde su temiz olmuyor. Hazır su ile çeşme suyu çok fark ediyor. Her şehirde aynı mı bilmiyorum ama burada suya mikrop kırılması için suya klor mu ne atıyorlar, suyun rengi arada koyu oluyor, belki kuşlara uygun değildir. Temiz olduğuna eminseniz sorun olmaz diye düşünüyorum ama bence her ihtimale karşı hazır su kullanın.

Ben önceden bilinçsizliğimden çeşme suyu veriyordum ama şimdi içme suyu veriyorum günde iki kere tazeliyorum. Gündüz ilk işim tazelemek oluyor akşam da yatmadan önce tazeliyorum.

Ben uzun zamandır içme suyu veriyorum günlükte değiştiriyorum. Tercih size kalmış sonuçta çeşme suyu içilmesi bizim için bile tartışmaya açık bir konu. Bazı illerin bazı bölgelerinin suyu dağdan vs geliyormuş çok temiz oluyor diye okudum bir kaç yerde ama bence büyük şehirler için biraz riskli diye düşünüyorum.
Evet bazı illerinki güzel bazılarınınki kötü ve zararlı. Ben hazır su koyuyorum. Çeşme suyuna güvenmeyin bence

Bende hiç çeşme suyu kullanmam. Ve kesinlikle büyük şehirlerde su temiz olmuyor. Hazır su ile çeşme suyu çok fark ediyor. Her şehirde aynı mı bilmiyorum ama burada suya mikrop kırılması için suya klor mu ne atıyorlar, suyun rengi arada koyu oluyor, belki kuşlara uygun değildir. Temiz olduğuna eminseniz sorun olmaz diye düşünüyorum ama bence her ihtimale karşı hazır su kullanın.
Haklisiniz aslında dediğiniz gibi büyük şehirlerde su o kadar temiz olmaz. Heleki istanbul gibi bi yerde... bu saatten sonra bende içme suyu kullanacağım. Teşekkürler cevaplarınız için 🙏🏻

Geri