Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma kafes dışinda durup eğlenicegi birsey yapma

Sorrymean

Yeni Üye
Kuşuma kafesten cikardigimda disarda durup gagaladiği dinlensigi bir dallardan tunek yapmayi dusunuyorum fakat hangi ağaç dalı iyidir hangilerini kullanmamalıyım

Dut ve fındık ağaçları var elimde olmaz derseniz bulmaya calisirim

Kuşuma kafesten cikardigimda disarda durup gagaladiği dinlensigi bir dallardan tunek yapmayi dusunuyorum fakat hangi ağaç dalı iyidir hangilerini kullanmamalıyım

Dut ve fındık ağaçları var elimde olmaz derseniz bulmaya calisirim
Sizin yazınızın üzerinden çok geçmiş ama bu başlığa gelebilecek arkadaşlar için ben kendi tavsiyelerimi yazayım nacizane:
Öncelikle; dut ağacı dalları olur, fındık ve ayvadan emin değilim ama ayrım yaparken şunu söylüyorlar;
Çam ağacı, incir ağacı gibi kabuğun altına inildiğinde özsıvısını bırakan bir ağaç türüyse onun dalları zararlı oluyor kuşlar için. Ha diceksiniz ki; “E doğadaki kuşlar da onlara konuyor.” Evet doğrudur, ama ben evde beslenen evcil kuşlar için (muhabbet, paraket, sultan papağanı, normal papağan) için bunları duymuştum. Yoksa doğal ortamında yaşayan muhabbet kuşları da var ve onlar da her türlü ota, ağaca konup kemiriyordur muhtemelen. Aslında bu işin mantığına; biraz sokak kedisi/köpeği ve ev kedisi/köpeği olarak bakmak lazım sanırım. Sonuçta; sokak kedilerinin/köpeklerinin yaşadıkları çoğu şeyi evlerimizde beslediğimiz kedilerimiz/köpeklerimiz yaşasa ölürlerdi muhtemelen. Neyse. Oyuncak konusuna gelecek olursak; ekleyeceğim bazı ürünlerin yapım aşamaları için Youtube’ dan Ünal Vlog kanalından bulabilirsiniz. Kanal adresini aşağıya ekliyorum:
Ünal Vlog
Zaten ürünlerin tam halini gördüğünüzde nasıl yapılacağını azçok çözersiniz. Gerisi sizlerin hayal gücü ve yaratıcılığına kalmış. Bu noktada en önemli olay kullanılan malzemeler; Kullanılacak alana göre 5mm, 6mm, 8mm ve 10mm yuvarlak ahşap (kafes içi tünekler için 10mm kalınlık ve 20cm yeterli)
Ucu açık ve kapalı pitonlar
Jüt ipler (şu koyu sarı karton gibi olan iplerden)
Ve diğer hırdavat malzemeleri
Planlama

Edit: Fotoları; boyutlarının büyüklüğünden doalyı ekleyemiyorum ama dediğim vlog’ a bakarsanız mutlaka fikir edinirsiniz.