Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma kedi saldırdı

Cikcii

Yeni Üye
Selamlar muhabbet kuşuma dün kedi saldırdı bir şekilde atlattık veterinere gittik göğsünde ve kanadında yara var göğsünde ki yaraya dikiş attılar kanadi zamanla düzelir diyip bir tane suyuna koyulan ilaç verdiler geldik eve tam bir gündür bir şey yiyip içmiyor kafes tabanina baktim ishal olmuş ne yapmam lazım inanınki bilmiyorum 2 senedir bizimle kuşum ilk defa başıma böyle bir şey geliyor bu arada kafesteki tünekleri geldiği zaman çıkardım dün akşam tekrar taktim bir tanesini suyunu oraya koydum tunege çıktı şimdi bakıyorum kafes tabanindaki havluya yatmış yüz üstü nefes alıyor ne yaparsam düzelir biri Allah aşkına yardım etsin

Ekli dosyalar

• IMG-20210119-WA0004.jpeg
    IMG-20210119-WA0004.jpeg
    469 KB · Görüntüleme: 116
Selamlar muhabbet kuşuma dün kedi saldırdı bir şekilde atlattık veterinere gittik göğsünde ve kanadında yara var göğsünde ki yaraya dikiş attılar kanadi zamanla düzelir diyip bir tane suyuna koyulan ilaç verdiler geldik eve tam bir gündür bir şey yiyip içmiyor kafes tabanina baktim ishal olmuş ne yapmam lazım inanınki bilmiyorum 2 senedir bizimle kuşum ilk defa başıma böyle bir şey geliyor bu arada kafesteki tünekleri geldiği zaman çıkardım dün akşam tekrar taktim bir tanesini suyunu oraya koydum tunege çıktı şimdi bakıyorum kafes tabanindaki havluya yatmış yüz üstü nefes alıyor ne yaparsam düzelir biri Allah aşkına yardım etsin
@ADRIAN

Hayvan travma yaşamış resmen kedi kuşa nasıl saldırdı? Kuş bir şey yiyip içmezse tabii ki ishal olur. Kuşa yemek yedirin mutlaka aç kalmasın. Gerekirse elle besleme yapın. Veteriner gerekeni yapmıştır umarım. Verdikleri ilacın adı ne?
Temizlik yaparken dışardan bir şekilde eve girmiş ben eve girerken agzinda kuşla beraber çıkıyordu ağzından aldim kanayan yarasina basınç uyguladim ve veterinere götürdük 15 dakkaya verdikleri ilacın adını bilmiyorum bir şırıngada pembe sıvı resmini atiyim ve elle besleme nasıl yapılır

Hayvan travma yaşamış resmen kedi kuşa nasıl saldırdı? Kuş bir şey yiyip içmezse tabii ki ishal olur. Kuşa yemek yedirin mutlaka aç kalmasın. Gerekirse elle besleme yapın. Veteriner gerekeni yapmıştır umarım. Verdikleri ilacın adı ne?
Bu arada resmi atamıyorum boyut çok büyük diyor resmin

Geçmiş olsun, yine şanslıymışsın yakalamışsın benimde 6 yıl önce başıma geldi. Eve kedi girmiş fark etmedik, 3 kuş vardı , kafesi kırıp 2 kuşu hapur hupur yemiş. Diğerine dokunmamıştı ama hayvan ölmekten daha beter oldu. 2 gün boyunca tir tir titredi , daha da psikolojisi bozulmasın diye başka kuşları olan bi akrabamıza verdim. 😱

Geçmiş olsun, yine şanslıymışsın yakalamışsın benimde 6 yıl önce başıma geldi. Eve kedi girmiş fark etmedik, 3 kuş vardı , kafesi kırıp 2 kuşu hapur hupur yemiş. Diğerine dokunmamıştı ama hayvan ölmekten daha beter oldu. 2 gün boyunca tir tir titredi , daha da psikolojisi bozulmasın diye başka kuşları olan bi akrabamıza verdim. 😱
Ne yazikki şanslı değilmişim şimdi ellerimde gömdüm 😔

Size alışıksa yemleri siz parmağınızın ucunda uzatın, yemlikten yiyecek durumda değil gibi. Öylede yemezse yumurtayı haşlayıp sarısını suyla muhallebi kıvamına getirip onu yedirmeye çalış çay kaşığıyla fln yada şırıngayla.

Size alışıksa yemleri siz parmağınızın ucunda uzatın, yemlikten yiyecek durumda değil gibi. Öylede yemezse yumurtayı haşlayıp sarısını suyla muhallebi kıvamına getirip onu yedirmeye çalış çay kaşığıyla fln yada şırıngayla.
Herkes senin gibi ilgili olsaydı belki şuan yanımda olurdu

Başınız sağolsun. Giden miniğiniz geri gelmez fakat en ufak dalgınlığın veya ihmalin ne kadar ciddi sonuçlara yol açtığını bir kez daha gördük. Umarım bir daha kimsenin başına gelmez bu tarz şeyler, tüm miniklerimiz yaşlılıktan aramızdan ayrılır.

Öncelikle başınız sağolsun. Her ne kadar iyide anlaşsa saldırma da olmasa bu tarz iki evcil hayvan aynı yerde bakılmamalı. Olmaz olmaz deriz bir gün başımıza gelir.

Öncelikle başınız sağolsun. Her ne kadar iyide anlaşsa saldırma da olmasa bu tarz iki evcil hayvan aynı yerde bakılmamalı. Olmaz olmaz deriz bir gün başımıza gelir.
Gerçekten insanlar illa bi hata suç arıyor dayanamıyorum artık ayni tarz yorumlardan yukarıdaki yorumlara bakarsan kedinin benim değil dışarıdan eve gizlice girdiğini anlardin 😕

Bu çok sinir harbi bir şey daha önce bende yaşadığımdan anlıyorum. Hastalınıp ölse elimden geleni yaptım dersin. Ama kedinin saldırması, hem kediye sinirleniyorsun hem hayvanın yaşadığı şeye ayrı üzülüyorsun. O olaydan sonra hayvan sevmeme rağmen uzun süre kuş muş bakmadım. Şimdi 600-700 lira olan ithal bi kafes var forumda paylaşılan ondan vardı şuan gördükçe keşke atmasaydım diyorum ama o zaman ki psikolojiyle onuda çöpe atmıştım. Kafesi görünce olayın yaşanma anını fln kafanda kuruyorsun. Farklı psikoloji.

Veterinere de kızmayın hem kedi şoku, üzerine dikiş fln minnacık hayvanın dayancağı şeyler değil. En iyi veterinerde olsa sonuç değişmeyebilirdi.

Veterinere de kızmayın hem kedi şoku, üzerine dikiş fln minnacık hayvanın dayancağı şeyler değil. En iyi veterinerde olsa sonuç değişmeyebilirdi.
Çok haklı bir yorum. Kuşlar çok hassas canlılar. Günümüz teknolojisi onları hayatta tutmaya yetecek kadar gelişmiş değil.

Herkes senin gibi ilgili olsaydı belki şuan yanımda olurdu
Bunun başkalarının ilgisiyle ne alakası var ya? Elle beslemek ya da yumurta yedirmek veteriner demese de sizin araştıracaginiz bir sey degil mi?? Ayrica eviniz kedi girebilecek durumdaysa kuşun da çıkabileceği durumdadir neden sineklik vs. taktirmiyorsunuz? Kendi çocuğunuz olsa böyle mi bakiyorsunuz ne kadar kolay oyuncak gibi muhabbet kusu alip sonra sansli degilmisim demek. Sizi daha da üzmek istemezdim ama dayanamıyorum böyle şeyleri görünce kusura bakmayın.

Geri