Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma kendimi nasil sevdirebilirim

RowenaFT

Yeni Üye
Yaklaşık 1,5 yasinda ve 1 yildir bizimle ama ne kadar ilgilensem de isteyerek benim yanima gelmiyor. Kafesi içerisinde çok sevdiğim bir oyuncağı var sürekli onunla oynuyor. Disari çıkarttığımla onunla konustugum zamanlar bile gözü kafesinde. Ve bu aralar pek disari cikmak istemiyor. Eskiden iceri zor girdirirdim ama şuan öyle degil. Biraz umursamaz bir kus ve suyu da sevmiyor, korkuyor bu konularda ne yapabilirim?

Sudan korkması konusunda genel olarak ortamdan tedirgin olduğu için suyada girmek istemiyodur çünkü kuşlar yıkanmayı severler size alışması konusunda yaşı büyük olduğu için biraz zahmetli olabilir uğraştırabilir kuşunuzu incitmeden elinize gelmiyosa üstüne havlu atıp yakalayip perdeyle duvar arasında elinize alıp sizle etkilesime girmesine zorlamaniz gerekir tabi isirabilir kacmaya calisabilir ona göre perdenizi daraltirsiniz incitmeden ısırırsa sabır ederek zamanla kendinize alıştıra bilirsiniz bu bence en etkili yöntem bide oyuncağını alın biraz ara ara verin çünkü onu eşi olarak görüyordur büyük ihtimalle

Elime geliyor onda sorun yok
Sudan korkması konusunda genel olarak ortamdan tedirgin olduğu için suyada girmek istemiyodur çünkü kuşlar yıkanmayı severler size alışması konusunda yaşı büyük olduğu için biraz zahmetli olabilir uğraştırabilir kuşunuzu incitmeden elinize gelmiyosa üstüne havlu atıp yakalayip perdeyle duvar arasında elinize alıp sizle etkilesime girmesine zorlamaniz gerekir tabi isirabilir kacmaya calisabilir ona göre perdenizi daraltirsiniz incitmeden ısırırsa sabır ederek zamanla kendinize alıştıra bilirsiniz bu bence en etkili yöntem bide oyuncağını alın biraz ara ara verin çünkü onu eşi olarak görüyordur büyük ihtimalle
Oyuncak konusunda hakli olabilirsiniz. Ama havlu konusunda hemfikir degilim, elime geliyor bu konuda sorunu yok

Elime geliyor onda sorun yok

Oyuncak konusunda hakli olabilirsiniz. Ama havlu konusunda hemfikir degilim, elime geliyor bu konuda sorunu yok
Anladım ben ele alistirmadiniz sandım oyuncakla ilgili tamamen ilgisi o yönde size karşı değil ayna gibi düşünün

Ben de aynı durumdan muzdariptim bir çözüm yolu buldum kuşunu kafesten çıkardığın zaman kafesi başka bir odaya koy ve kuşun bulunduğu odanın içinde sende varken kapıyı kapat. Kafesi olmadığı için mecbur dışarıda takılıyor.

Geri