Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşuma nasıl eş alırım ?

Berat Taşlı

Yeni Üye
Merhaba dostlar
benim yaklaşık 10-11 aylık erkek muhabbet kuşum var ve bir eş almak istiyorum ama eşi neye göre nasıl alacağımla ilgili hiçbir şey bilmiyorum . Sanırım Yetişkin dişi alırsam öldürme ihtimali varmış. yavru dişi kuş alıp yavru kuşun çiftleşme için büyümesini mi bekleyeyim ? direkt dişiyi aldıktan sonra erkeğin kafesine mi koyayım yoksa ayrı bir kafeste mi büyüteyim kısaca hiçbir şey bilmiyorum aydınlatın beni lütfen

Bide son olarak doğru ve eş olabilecek kuşumun beğeneceği kuşu nasıl seçeceğim ? yani ben mi seçeyim yoksa dişilerin olduğu bir kafese koyup kur yaptığı kuşu mu alayım ?

salmaya atıp onunla en çok ilgilenen dişiyi bulmalısınız.

peki dişi yavru mu almalıyım dişi yetişkin mi ? kuşçunun söylediğine göre direkt yetişkin alırsak birbirlerini öldürebilirlermiş ?

peki dişi yavru mu almalıyım dişi yetişkin mi ? kuşçunun söylediğine göre direkt yetişkin alırsak birbirlerini öldürebilirlermiş ?
8 9 aylık olması idealdir üreme için. dişi zaten erkekle ilgileniyorsa olmuş demektir sadece uzun uzun gözlemlemelisiniz almadan önce

hmm teşekkürler son olarak aldığım kuşu direkt olarak erkeğin kafesine mi koyayım yoksa birbirlerine alışması için başta ayrı kafeslerde mi bulundurayım

hmm teşekkürler son olarak aldığım kuşu direkt olarak erkeğin kafesine mi koyayım yoksa birbirlerine alışması için başta ayrı kafeslerde mi bulundurayım
bir süre ayrı kafeste tutun dişide hastalık vs varsa geçmesin. 1 hafta gibi

tmm teşekkürler bu sefer hakikaten son salma kafese koyduğumuzda bizimkisine ilgi gösteren dişiyi mi yoksa bizimkinin ilgi gösterdiği dişiyi mi alalım ?

tmm teşekkürler bu sefer hakikaten son salma kafese koyduğumuzda bizimkisine ilgi gösteren dişiyi mi yoksa bizimkinin ilgi gösterdiği dişiyi mi alalım ?
ona ilgi göstereni almalısınız muhabbet kuşlarının dişileri seçer erkekleri seçilir

Geri