Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda koksidiyoz olduğundan süpeleniyorum

Hüs

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 4 haftadır siyah dışkılıyor çok halsiz bu dönemde tüy dökümündeydi ondandır diye düşündüm halsizliği bugün kanatlarını titretiyor aniden yukarayıa doğru titretiyor neden hiç bilmiyorum 5 yıldır benimle kaybetmek istemiyorum vede etrafa bazen yem saçıyor azından kafese gagasının kenarlarını sürtyor vede hapşuruyor dün gece 12'de peçete serdim dün dışkılarken ince ve tiz bir ses çıkartıyordu ve zorlanıyordu neyapacağımı bilemiyorum yarın petshop'a gidip bir soracağım 'siyah dışkı' ile ilgili umaraım bilgi alabilirim + Suyuna 'Avidare' damlatıyorum 10 damla yemine dikkat ediyorum her değiştirdiğimde yemliğine 'dal darı' ufalıyorum sık sık uyuyor ötmeyi bıraktı arada bir ötüyor ne yapacağım ile ilgili hiçbir fikrim yok
https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/koksidiyoz-coccidiosis-tedavisi.79610/ @Recai SULAMİS'ın bu makalesini inceledim vede şüpelendim umarım birisinin fikri vardır
hala dışkılarken ince ve tiz bir ses çıkartıyor bazen sadece 1 tane dışkısanda yem var

Ekli dosyalar

• 638a7ead-51e0-4907-973f-f64575ec47aa.jpg
    638a7ead-51e0-4907-973f-f64575ec47aa.jpg
    100.5 KB · Görüntüleme: 88
  • 9308a0aa-48fb-49ed-8c30-4c0c1879171a.jpg
    9308a0aa-48fb-49ed-8c30-4c0c1879171a.jpg
    101.7 KB · Görüntüleme: 91
Sulphamizathine kullanmak gerek artık 7 gün kullanın sonra probiyotik verirsiniz yanlış bilmiyorsam avidiare çok ta güçlü bir ilaç değil

Merhaba kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın, dışkıları yapar yapmaz fotoğrafını çekin atın bakalım.
Az önce peçete değiştirecektim vede dışkıladı dışkısı sulu
ishal
petshop bana avidare vermişti isal için

Hayvan aç. Yumurta haşlayın sarısını su ile muhallebi kıvamına getirin. Çay kaşığı ya da şırınga ile kuşa yedirin
çay kaşığından korkuyor ve evde şıranga yok bunun yerine damlalık kullansam olurmu azına damlatmama izin vermiyor gagasına damlatmak için onun kendisini sevdirmesini beklemem lazım osırada kendini tamamen salıyor ve istediğim gibi dokunabiliyorum bu biraz uzun sürecek ama sorun olmaz değilmi ?

en ortadaki yeni
dışkılarında yem var ymini yeni değiştirmiştim vede iştahle yemeye gitti ama yemliğinde kabuk göremedim

Geri