Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumdaki solunum problemi

Kubrim

Yeni Üye
Iyi günler,
Kuşlar hakkinda iyi bilgiye sahip bi veteriner yok sehrimde,
Kuşum 10 yaşında disi ve yaklaşık bes yildir kuyruk sallama, 1 yildir da nefes alip verirken istemsiz cik cik ses cikarma sorunu vardi. Ikisi icin de veterinere gittim cikardigi ses icin solunum yolu sorunu oldugu soylendi, baytril k kullandim iyilesmedi bikac ay sonra tekrar kullandim yine iyilesmedi. Gecen hafta tuylerini asiri kabartip gevis getirme hareketini yapmaya, yemek yememeye ve kafesin tabaninda uyumaya basladi, veterinerden antibiyotikli vitamin alip sicakta tutarak iyilesti yemek yiyor suan keyfi iyi hatta sinirli bizi isiriyor. Bu sirada cik cik sesi de gecmisti ancak simdilerde tekrar yavastan o ses cikmaya basladi ve kuyruk sallama arada gevis getirme de devam ediyor ama kusmuyor geri yutuyor.
Burun rengi hastalanmadan önce acik maviyken griye döndü sonra turuncu benekli gibi oldu sonra biraz daha duzeldi. Kendini temizliyor, silkiniyor, kanat geriyor, ucarken cabuk yoruluyor, kafasini surtuyor biyerlere, hapsiriyor bazen burnundan sıvı çıkıyor azcık, kakasi suan normal. Antibiyotikli vitamini kullanmayi birakinca solunum yolu icin aviast almayi dusunuyorum. Ne yapabilirim bilgili birini bulmak cok zor lutfen yardimci olun, tesekkurler

Gecen haftaki ve suanki video ve resimlerini de ekledim, kafesin üstünde örtü olanlar iyilestikten sonraki görüntüler.

Sizin durumunuzun tıpkısinı bende yaşıyorum.Aynı sizin gibi baytril kullandım geçmedi ve daha birçok ilaç... Benim kurumda dişi.Hala geçmedi hastalığı ve ilerliyor 4 aydır .Sizinki 5 yıl demişsiniz sanırım kronikleşmiş bir astımı olabilir .Çünku benim kusumda ayni sesi çıkarıyor. İsterseniz açtığım forumdan videoya bakabilirsiniz sizin kuşunuzda öyledir diye düşünüyorum

Sizin durumunuzun tıpkısinı bende yaşıyorum.Aynı sizin gibi baytril kullandım geçmedi ve daha birçok ilaç... Benim kurumda dişi.Hala geçmedi hastalığı ve ilerliyor 4 aydır .Sizinki 5 yıl demişsiniz sanırım kronikleşmiş bir astımı olabilir .Çünku benim kusumda ayni sesi çıkarıyor. İsterseniz açtığım forumdan videoya bakabilirsiniz sizin kuşunuzda öyledir diye düşünüyorum
Kuyruk sallama bes yildir ama cik cik sesi 1 yildir cikariyor

Kuyruk sallaması azaldı videodakine göre, çıkardığı ses hastalanip iyilestikten sonra kesilmisti simdi tekrar cikarmaya basladi, artik videodaki kadar cok cikarmiyor ama o sesi.
10 yasinda oldugu icin agir ilaclar kullanmak istemiyorum bir yildir bu durumda, yemek yedikten sonra bazen de durup dururken kafasini yukari asagi sallayip gevis getiriyor yemi agzina getirip tekrar yutuyor, sulu batikon verdik 2 damla haftada 2 kez, gevis getirmeyi kizginliktan yapmiyor hem daha once bu kadar yapmazdi, normal mi

Diski resmi

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın dışkıları kontrol edelim.
İlk videodaki gibi ses çıkarma ve kuyruk atması devam ediyor mu?
Kuyruk sallaması azaldı videodakine göre, çıkardığı ses hastalanip iyilestikten sonra kesilmisti simdi tekrar cikarmaya basladi, artik videodaki kadar cok cikarmiyor ama o sesi.
10 yasinda oldugu icin agir ilaclar kullanmak istemiyorum bir yildir bu durumda, yemek yedikten sonra bazen de durup dururken kafasini yukari asagi sallayip gevis getiriyor yemi agzina getirip tekrar yutuyor, sulu batikon verdik 2 damla haftada 2 kez, gevis getirmeyi kizginliktan dolayi yapmiyor eminim. Hem daha once bu kadar yapmazdi, normal mi

Diski resmi
https://drive.google.com/file/d/1zDzHUZjJLytyxKv_WDQVnaNBZrjzID11/view?usp=drivesdk

10 yasinda oldugu icin agir ilaclar kullanmak istemiyorum bir yildir bu durumda, yemek yedikten sonra bazen de durup dururken kafasini yukari asagi sallayip gevis getiriyor yemi agzina getirip tekrar yutuyor, sulu batikon verdik 2 damla haftada 2 kez, gevis getirmeyi kizginliktan dolayi yapmiyor eminim. Hem daha once bu kadar yapmazdi, normal mi

Diski resmi
https://drive.google.com/file/d/1zDzHUZjJLytyxKv_WDQVnaNBZrjzID11/view?usp=drivesdk
Dışkıları iyi.. Kuşun şuanki videosunu atabilirmisiniz?

Veterinerden doksimis ya da levadoks alın. Alınca yazın kullanımını yazarım.
Merhaba kuşumda kusmaya çalışma belirtileri var kafa sallama hareketi dediğim, veteriner kursak mantari diyor. 10 yaşında olduğu icin antibiyotik verdi, mantar ilaci agir gelebilir dedi. bu konu hakkinda bilgi vermeniz mümkün mü, antibiyotik etkili olur mu, olmazsa ağır gelmeyecek bir ilac ve kullanim seklini soyleyebilir misiniz

Merhaba kuşumda kusmaya çalışma belirtileri var kafa sallama hareketi dediğim, veteriner kursak mantari diyor. 10 yaşında olduğu icin antibiyotik verdi, mantar ilaci agir gelebilir dedi. bu konu hakkinda bilgi vermeniz mümkün mü, antibiyotik etkili olur mu, olmazsa ağır gelmeyecek bir ilac ve kullanim seklini soyleyebilir misiniz
Aynisi bendede var kuşum sanki kusmaya çalışıyor gibi ama nefes alamıyor

Aynisi bendede var kuşum sanki kusmaya çalışıyor gibi ama nefes alamıyor
Bugün Ceylin'i cennete uğurladım, 10 yıllık ömrü boyunca ona hep en iyi şekilde bakmaya çalıştım, umarım kuşların hastalıkları hakkında daha çok gelişme ve tedavi bulunur.
Solunum problemi vardı bir yıldır o forumda da konuşmuştuk sanırım sizinle, bu kafa sallama hareketi için triflucan verdim ama astımı arttı bu sefer ağzından nefes alıyordu dünden beri, ilaçla ilgisi var mı bilmiyorum ama size fikir vermesi açısından yazıyorum bunları, umarım bir an önce iyileşir sizinki. İmkansızlık bile olsa araştırıp iyi bir kanatlı veterineriyle görüşmeniz de benim tavsiyemdir. Onların dostluğuna sahip olduğumuz için çok şanslıyız, sağlıkla ve mutlulukla kalın kuşunuz da sizde

Bugün Ceylin'i cennete uğurladım, 10 yıllık ömrü boyunca ona hep en iyi şekilde bakmaya çalıştım, umarım kuşların hastalıkları hakkında daha çok gelişme ve tedavi bulunur.
Solunum problemi vardı bir yıldır o forumda da konuşmuştuk sanırım sizinle, bu kafa sallama hareketi için triflucan verdim ama astımı arttı bu sefer ağzından nefes alıyordu dünden beri, ilaçla ilgisi var mı bilmiyorum ama size fikir vermesi açısından yazıyorum bunları, umarım bir an önce iyileşir sizinki. İmkansızlık bile olsa araştırıp iyi bir kanatlı veterineriyle görüşmeniz de benim tavsiyemdir. Onların dostluğuna sahip olduğumuz için çok şanslıyız, sağlıkla ve mutlulukla kalın kuşunuz da sizde
Çok üzüldüm,Başınız sağolsun.Allah onu cennet kuşlarından eylesin.Acınız taze ama sitede onun anısına diye bir bölüm var .Isterseniz oraya mazideki güzel anılarınızı yazabilirsiniz bizlerle paylaşabilirsiniz.Ölümsüz olan sevgidir.Seven sevdiğiyle beraberdir..

Çok üzüldüm,Başınız sağolsun.Allah onu cennet kuşlarından eylesin.Acınız taze ama sitede onun anısına diye bir bölüm var .Isterseniz oraya mazideki güzel anılarınızı yazabilirsiniz bizlerle paylaşabilirsiniz.Ölümsüz olan sevgidir.Seven sevdiğiyle beraberdir..
Teşekkür ederim, çok haklısınız fiziksel ayrılık ruhsal bağı koparmaz, her zaman benimle olacak, böyle bir sevgi hiç bir yere gitmez :)

Bende çok üzüldüm başıniz sağ olsun bende bugün mantar ilacı alacağım çünkü antibiyotik ile geçmedi. Kuşların da belli bir ömrü var .Umarım benim kusumda yasar çünkü daha 2 yaşına girmedi 😔

Teşekkür ederim

Malasef bugün benim kuşumda öldü. Onu ayakta tutmak için herseyi yaptım ama ömrü bukada4mis onu çok seviyodum😢

Geri