Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumdan tik tik sesi geliyor

Minnoskuş

Yeni Üye
Merhaba benim muhabbet kuşum eskiden geceleri tiktik sesi çıkarıyordu ama artık hem gündüz hem gece aynı sesi sürekli çıkarıyor.Kuyruğunu sallıyor.Hapşırıyor.Ve bu aralar yemlerini tabana dökmeye başladı .Nefes alırken genelde ağzı açık.Ilk baytril diye bir ilaç kullandım 1 hafta.işe yaramadı. Şimdi vitamin kullanıyorum ise yaramıyor. Çok suda içmiyor. Ama hareketlerinde sorun yok.Solunum yolu hastalıklarından biri olabilir mi? Burnunda hafif akıntıda var Cevap verirseniz sevinirim.

Merhaba benim muhabbet kuşum eskiden geceleri tiktik sesi çıkarıyordu ama artık hem gündüz hem gece aynı sesi sürekli çıkarıyor.Kuyruğunu sallıyor.Hapşırıyor.Ve bu aralar yemlerini tabana dökmeye başladı .Nefes alırken genelde ağzı açık.Ilk baytril diye bir ilaç kullandım 1 hafta.işe yaramadı. Şimdi vitamin kullanıyorum ise yaramıyor. Çok suda içmiyor. Ama hareketlerinde sorun yok.Solunum yolu hastalıklarından biri olabilir mi? Burnunda hafif akıntıda var Cevap verirseniz sevinirim.
kuyrugunun sallanışını videoya çekin ve gelen sesi videoya çekin. youtube a atıp buraya linkini atın

Eczaneden Macrol şurup alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin ve 7 gün boyunca kullanın. İlaç kullanımı sırasında kafeste, gaga taşı, kalamar kemiği varsa kaldırın.

Endişeleniyorum bu hastalık ciddimi 2 3 aydır çıkarıyor ama arttı sesi çok hareketlide değil

Solunum sorunu var doksisiklin etken maddeli ilaç kullanmanız lazım: monodoks, levadoks, doksimis yada hiprodoksi s bunlardan birini temin edin kullanımını yazarım.
Merhaba ben veterinerden vmd doxy diye bir ilaç aldım içinde doksisiklinde varmış fakat verdikten sonra kuş kafeste ters duruyor ve gözünü kapatıyor Bir yan etkisimi normal mi

Ağzına verirken 0.1 ml ilaç 1 ml su ile şırıngaya koyarak veriyorum sizin önerdiğiniz doz nedir
Vmd doxy normalde buzağı, hindi ve piliç gibi hayvanların kullanımı için üretilen bir ilaç ve içme suyuna katılarak kullanılır özellikle muhabbet kuşu, ispinoz gibi daha hassas canlılarda ağızdan verilmesi kesinlikle önerilmez yarım suluğa 5 damla şeklinde kullanılması sağlıklı olacaktır.

Vmd doxy normalde buzağı, hindi ve piliç gibi hayvanların kullanımı için üretilen bir ilaç ve içme suyuna katılarak kullanılır özellikle muhabbet kuşu, ispinoz gibi daha hassas canlılarda ağızdan verilmesi kesinlikle önerilmez yarım suluğa 5 damla şeklinde kullanılması sağlıklı olacaktır.
Teşekkür ederim ama ters durması neyin belirtisi

Geri