Karadeniz Pet

muhabbet kuşumla ilgili sorular. yardım lütfen.

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
merhaba arkadaşlar. bugün tam bir hafta oldu yaklaşık 1,5 - 2 aylık erkek muhabbet kuşumu alalı. geldiğinden itibaren sevdirdi kendini fakat bir kaç sorum olacak. dışkısı hep yeşil ve cıvık çıkıyor neden böyledir normal mi yoksa ishal mi? poposuna baktım dışkı yapışması falan yok temiz. kabuk kırabiliyor. quik junior yavru yemi veriyorum. suyunu her gün değiştirip vitamin koyuyorum. mürekkep balığı kemiği var çok seviyor her gün kemiriyor. asla cereyan alan bir yerde tutmadım. ilk sorum o dışkısıyla ilgili diğer sorumda davranışları. kafesin dışında iken elimden yem yiyor elime atlayıp ama normalde uzattığımda hemen pıtı pıtı kaçıyor asla gelmiyor. parmaktan da korkuyor. vıcır vıcır bir şeyler ötmeye başladı ama ne bileyim bi hareket bir ses olunca hemen susup kafasını çeviriyor hala çok gergin hiç bir şey yapmadık halbu ki. neden böyledir sizce?

Öncelikle dışkısı ortam değişikliğinden dolayı olmuş olabilir. İshal değildir büyük ihtimalle. Kuş zaten ufak, yeni bir ortama da girdi mutlaka ki ürkecek, korkacak, en ufak ses tonu yüksekliğinde dahi susacaktır. O da ne olup bittiğinin daha farkında değil. Kuşla ilgilen gün içerisinde. Ona güven vermeye çalış. Yavaş hareketler ve yumuşak bir ses tonuyla konuş. Sakın avuçlamaya kalkma, sabırla eline gelmesini bekle. 1 aya senden vazgeçemez olur. Hayırlı olsun bu arada. Güle güle büyütün bıcırığı. :)

Geri