Karadeniz Pet

muhabbet kuşumla sorunlarım var

• Konbuyu başlatan ozan98
  • Başlangıç tarihi
O

ozan98

Guest
merhabalar benim adım ozan ilk önce 1 ay önce boncuk adında bir muhabbet kuşu aldım ben evde yokken babaannem onu hep öpüyodu ama kuş gelmek istemediği için babaannem zorla eline alıp öpüyodu falan işte sonra bir kuş daha aldım oda muhabbet kuşu ismi maviş. maviş alalı 2 hafta oldu elimden yem yiyor ama bir türlü elime çıkmıyor elime gelmeye alışmıyor yani sevemiyorum çünkü ısırıyor 1.sorunum buydu 2.sorum ise ilk aldığım kuş boncuk artık ellerden çok korkuyor ve babaanneme söyledim asla eline almıyor sadece( bu arada söyleyeyim sadece elimdem maviş yem yiyor boncuk asla yemiyor) elimi kafese attığım an hemen kaçıyor benden uzaktan baksam bile kaçıyo ister inanın ister inanmayın ama çok sıkıntı yapıyorum bu konuda bazen geceleri ağlıyorum elimi kafese atamıyorum boncuk kaçıyo hemen maviş ise ısırır diye korkuyorum lütfen yardım edin :(

belliki çok korkmuş elden ellerinizi kafesin yanlarında tutup onu tekrar alıştırmaya çalışın ses tonunuza çok dikkat edin sevgiyi hissettirin. Ani haraketler yapmayın huzursuz bir ortamda kalmasın kuş .Bu işlemi bence 1 -1 .5 hafta kadar yapın iyice alışsın size.kuşu alıştırmak için forumda başlıklar var. bol bol vakit geçirin .Elinizden yem yemesini sağlayın yavaşça elinize karşı sempati duyacaktır ama çok sabır ister bu işlem benim aldığım ilk kuşta hiç bir bilgim yoktu sonra siteden öğrendim neler yapılır diye . uyguladım ama büyüdüğü için çok uzun sürdü sabır gerekiyor. Ellerinizi sempatiyle karşılasın asla elinize almayın kuşu. acil olmadıkça :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhabalar benim adım ozan ilk önce 1 ay önce boncuk adında bir muhabbet kuşu aldım ben evde yokken babaannem onu hep öpüyodu ama kuş gelmek istemediği için babaannem zorla eline alıp öpüyodu falan işte sonra bir kuş daha aldım oda muhabbet kuşu ismi maviş. maviş alalı 2 hafta oldu elimden yem yiyor ama bir türlü elime çıkmıyor elime gelmeye alışmıyor yani sevemiyorum çünkü ısırıyor 1.sorunum buydu 2.sorum ise ilk aldığım kuş boncuk artık ellerden çok korkuyor ve babaanneme söyledim asla eline almıyor sadece( bu arada söyleyeyim sadece elimdem maviş yem yiyor boncuk asla yemiyor) elimi kafese attığım an hemen kaçıyor benden uzaktan baksam bile kaçıyo ister inanın ister inanmayın ama çok sıkıntı yapıyorum bu konuda bazen geceleri ağlıyorum elimi kafese atamıyorum boncuk kaçıyo hemen maviş ise ısırır diye korkuyorum lütfen yardım edin :(

Ayni benim sorunumu anlatmissiniz bizde ayniyiz sadece ac kalinca elimde yem olursa geliyo baskatürlü hic bi sekilde gelmiyo herseyi denedim yazanlarin ama yok. Ben hic elimede almadim 2 hafta oldu alali. Kafese elimi soktugumda kacmiyo ama gelmiyoda. Sogumaya basladimm:mad:

lütfen cevap yazın beyler bayanlar lütfen durumumuz vahim :)

1. İnsanlarin turlu turlu huyu var kaprisli var takintisi var kuşunda olabilir. O kus ele gelecek cikcik yapacak konuşacak oyun etcek keyif verecek sürekli diye dusunmeyelim. Hayvaninda psikolojisi var.hoş tutarsak hos luklar yapar bize.
2. Nasil güveni kirilmis bir insanin güvenini kazanmak çok zor ise kuşunda yeniden güvenini kazanmak biraz emek isteyecektir. Nitekim Ne koyarsan aşina o cikar kasigina yeterince emek vermeden videolarda gördüğümüz gibi konusan alismis civil civil kuşlar beklemeyelim. Bazisinin suyundan suyundan is kolaylasiyor ama genel olarak o kuşlara çok emek veriliyor arkadaşlar.
3. Bu kuslarin yolu öyle yada boyle bizim evimize düştüyse bunlar artik bize rabbimizden bir emanet. Benim 2 senedir ilaçlarda duzeltemedigim uyku duzensizligim kusumun sabah otusleri sayesinde düzene girdi. Sabir şefkat ve sevgi duygularimizi geliştirmek için belki mubislerde bir vesiledir.

Son düzenleme:
1. İnsanlarin turlu turlu huyu var kaprisli var takintisi var kuşunda olabilir. O kus ele gelecek cikcik yapacak konuşacak oyun etcek keyif verecek sürekli diye dusunmeyelim. Hayvaninda psikolojisi var.hoş tutarsak hos luklar yapar bize.
2. Nasil güveni kirilmis bir insanin güvenini kazanmak çok zor ise kuşunda yeniden güvenini kazanmak biraz emek isteyecektir. Nitekim Ne koyarsan aşina o cikar kasigina yeterince emek vermeden videolarda gördüğümüz gibi konusan alismis civil civil kuşlar beklemeyelim. Bazisinin suyundan suyundan is kolaylasiyor ama genel olarak o kuşlara çok emek veriliyor arkadaşlar.
3. Bu kuslarin yolu öyle yada boyle bizim evimize düştüyse bunlar artik bize rabbimizden bir emanet. Benim 2 senedir ilaçlarda duzeltemedigim uyku duzensizligim kusumun sabah otusleri sayesinde düzene girdi. Sabir şefkat ve sevgi duygularimizi geliştirmek için belki mubislerde bir vesiledir.

ya birde her 2 kuşumada muhabbet kuşu sesi açıyorum onlarda ötüyo zararı varmıdır acaba

Kuşu konuşturmak gibi bir hevesin varsa isini zorlastirir. Zaten iki tane olmasida isi zorlastirir tek kus olmali konuşmak icin

Kuşların hepsi ayrı bir cevher nasıl insanlar farklı farklı karakterdeyse kuşlarda öyle kimisi çok sıcakkanlı kimisi soguk kimisi çok hareketli kimisi daha durgun kimisi çok meraklı vs.benim bir önceki kuşum çok hareketli sürekli uçan kafeste durmak istemeyen ama ne ele gelen ne de elden tem yiyen bir kuştu arkadaşımin kusuyla eş tuttu simdi ondan mutlusu yok.ondan sonraki kuşumda ben hiç egitme cabası bile göstermedim üstümden inmiyor kusunuz ciftmis cok rahatsız etmeyin yavru almak istiyorsanız salmayın bile suan yavru almayı düsünmüyorsanız salın uçuslarını birbirleriyle nasıl oynadıklarını izleyin o bile harika bir zevk

Geri