Karadeniz Pet

muhabbet kuşumu eğitemedim

CicikusbutEbabil

Yeni Üye
alalı 4 gün oldu. kafese elimi sokuyorum hiçbir şey olmamış gibi yapıyor. biraz yakınlaşırsam yavaş yavaş geriliyor. yemlikten yem yiyemiyor. kafesin kapısını açıyorum çıkmıyor. yavaş yavaş önüne yem getirdim elim ile yesin diye yaklaşık 20dk boyunca bekledim yemesi için. yemedi arada acıkınca aşağıda koyduğum yemleri yedi. sorun mu var anlamadım yardım ederseniz güzel olur.

Biraz daha zaman tanıyın. Benim kuşum da bize hiç yaklaşmazdı şimdi kucağımızdan inmiyor. Hayvanın üzerine giderseniz daha da korkabilir bence. Yanına gidip yumuşak bir ses tonuyla konuşun her gün. Dediğim gibi bizim kuşumuz 1 ay boyunca dışarı çıkarttığımızda dahi bize gelmezdi. Hep yukarıda dururdu. Şimdi bizden inmiyor.

alalı 4 gün oldu. kafese elimi sokuyorum hiçbir şey olmamış gibi yapıyor. biraz yakınlaşırsam yavaş yavaş geriliyor. yemlikten yem yiyemiyor. kafesin kapısını açıyorum çıkmıyor. yavaş yavaş önüne yem getirdim elim ile yesin diye yaklaşık 20dk boyunca bekledim yemesi için. yemedi arada acıkınca aşağıda koyduğum yemleri yedi. sorun mu var anlamadım yardım ederseniz güzel olur.
Normal 4 gün daha kısa bir zaman ona zaman verin alışır zaten daha olduğu ortama alışmamışta olabilir belki.

Geri