Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumu evde mi birakmaliyim?

cinefil

Meraklı Üye
2 günlüğüne şehir dışına annemgilin evine gitmem gerekiyor. Beş saat araba yolculuğu olacak ve dışarısı 0 derece falan... Arabada kaloriferi açarım sıkıntı değil (kaloriferi açsam da arabasının kaç derece olur bilmiyorum) ama arabaya götürürken veya arabadan indirirken kuş o soğuğu yeyince üşütür diye çekiniyorum. Kuşu emanet edebileceğim birisi de yok. Ne yapsam bilemedim. Acaba kuşu evde yalnız bırakıp yemini suyunu iyice koysam da mı dursa yoksa götürsem mi annemgilin evine? Evde yanlız kaldığında sıkılıp strese girer mi veya benden soğur mu acaba? Sizce bıraksam bir zararı olur mu? Arabaya götürürken veya yolda usutmez ise yanımda goturebilirim

Son düzenleme:
iki gün ise sorun olmaz ama ben genede aklım kalmasın diye ya komşuya anahtar bırakıyorum ya da yanıma alıyorum suyundökülür yemi dökülür çekiniyorum alışma konusunda sıkıntı olmaz sıcak su torbası ile iki üç saat idare edebilirsiniz

iki gün ise sorun olmaz ama ben genede aklım kalmasın diye ya komşuya anahtar bırakıyorum ya da yanıma alıyorum suyundökülür yemi dökülür çekiniyorum alışma konusunda sıkıntı olmaz sıcak su torbası ile iki üç saat idare edebilirsiniz
Ne yazık bulundugum şehirde pek öyle samimi olduğum kimse yok emanet edebileceğim

Bence 2 günde hiç bir şey olmaz kuşa. Yemini ve suyunu çifter çifter koy kafesin içine. Komşuya falan bırakma zaten , ben bir kere bıraktım kuşum öldü.

Bence 2 günde hiç bir şey olmaz kuşa. Yemini ve suyunu çifter çifter koy kafesin içine. Komşuya falan bırakma zaten , ben bir kere bıraktım kuşum öldü.
Teşekkürler yem kabı iki tane var zaten. Yem kablarini su kabını ağzına kadar doldururum. Ayrıca komşuya falan guvenilmez gerçekten de... heleki cocuklari da varsa kuş çile yaşar resmen ölmese bile

Bir de kuşu kafese kapatıp gitmeyi düşünüyorum çünkü evin içine bırakıp gitsem tırnakları bazen takılıyo bazen bir yere giriyo çıkamıyor. Açlıktan veya susuzluktan ölür o zaman... O yüzden kafese kapatacağım mecburen.. kafesin tülünü falan da çıkartırım çünkü ona da takılıyor tırnağı bazen... İnşallah sıkılmaz kafeste...

Bir de kuşu kafese kapatıp gitmeyi düşünüyorum çünkü evin içine bırakıp gitsem tırnakları bazen takılıyo bazen bir yere giriyo çıkamıyor. Açlıktan veya susuzluktan ölür o zaman... O yüzden kafese kapatacağım mecburen.. kafesin tülünü falan da çıkartırım çünkü ona da takılıyor tırnağı bazen... İnşallah sıkılmaz kafeste...
Sorun olmaz açık bırakmayın kafesi

Akilli yemlik varsa ağzına kadar doldur suyunuda aynı şekilde sorun olmaz

Böyle durumlarda komşuma anahtarı veririm. Kuşun yemlik ve suluğunu fullerim. Akvrayuma otomatik yemlik takarım.
Sonra da 360derece hareket eden ip cameram ile gittiğim yerden takibini yaparım. Gönlüm çok rahat oluyor onları sorun yaşamadığını görünce.
Bu şekilde 7 - 10 gün evde bıraktığım olmuştur ara sıra sesli şekilde kuşumla da konuşurum ki yalnız hissetmesin kendini.

Böyle durumlarda komşuma anahtarı veririm. Kuşun yemlik ve suluğunu fullerim. Akvrayuma otomatik yemlik takarım.
Sonra da 360derece hareket eden ip cameram ile gittiğim yerden takibini yaparım. Gönlüm çok rahat oluyor onları sorun yaşamadığını görünce.
Bu şekilde 7 - 10 gün evde bıraktığım olmuştur ara sıra sesli şekilde kuşumla da konuşurum ki yalnız hissetmesin kendini.
Merhaba, şu IP kameralardan tavsiye edebileceğiniz var mı acaba?

Merhaba, aldığım kamera bu hocam.

INQMEGA Cloud 1080P Wireless Camera IP Auto Tracking Home Security Surveillance CCTV Camera Wifi Network WIFI Cam Baby Monitor

Arayabileceğiniz tüm özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum. 2 tane almıştım. İndirimdeyei aldığımda. 10 dolardı teki

Screenshot_20191227-115450.jpg

Geri