Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu nasıl çiftleştiririm?

Irem gureli

Yeni Üye
Dün 1 yaşındaki erkek muhabbet kuşuma bir dişi aldim. Petshopda kuslar birkac saat kaldilar ve satan adam bana anlaştiklarini soyledi. Baktigimda bi problem gozukmuyodu. Sabah disi kusun gagasi krem rengiyken biraz mavilestigini fark ettim. Ciftlesmelerinde sorun olur mu acaba ? Bir de satici kusumun zayif oldugunu o yuzden eşine baskinlik gosteremedigini soyledi.(dişi kendisine yaklaştırmiyor.)Bu konuda ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• 20170917_095420.jpg
    20170917_095420.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 30
  • 20170917_095420.jpg
    20170917_095420.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 26
Daha çok yeniler. Bence biraz zamana ihtiyaçları var

Bundan onceki disi 2 aydir ciftlesmemisti o yuzden disiyi degistirdim. Acaba erkek ufak diye mi disiler saldirgan davraniyor ?

Bundan onceki disi 2 aydir ciftlesmemisti o yuzden disiyi degistirdim. Acaba erkek ufak diye mi disiler saldirgan davraniyor ?
Kızışmamış olabilirler. Gün aşırı mama, yemlerine nijer, şalgam, kenevir, keten tohumlarından az miktarda ekle kızışmalarını sağla sularına az miktarda bal karıştır. Kızıştıkları durumda bile hareketlilik yoksa ayırma yöntemine gidersin. Ama önce eş turmaları gwrekitor kuşlarının. Erkeğin yaşı bence küçük değil.

Erkek gayet sağlıklı sorun yok. Ama uzun süre çiftleşmezler gibi geliyor birbirlerine alışacakları süre içinde eve yeni geldikleri için ortam insan ve gürültü gibi seslere de alışmaları gerekiyor yavaş yavaş her şey olur.