Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun çiftleşmesi

Recep.7540

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşların yaklaşık bir aydır beraberler eş tuttular kur ayak atma vs hepsi var erkeği bi kaç defa dişinin üstüne çıktığını gördüm fakat 2 3 saniyelik sadece asıl soruma geliyorum ben ve kuşlarım aynı odada kalıyoruz odada gürültü olmuyor ama ben sürekli odada oluyorum bazen yanlız bırakıyorum sizce benim odada bulunmam çiftleşmeye engel mi ? ses yapmıyorum bu arada bir de dişi muhabbet kuşum kızgın bir kuş mu sizce
38770
38771
38773

Ekli dosyalar

• 192EA4E2-C02C-4070-AB5F-0C1579DB92BB.jpeg
    192EA4E2-C02C-4070-AB5F-0C1579DB92BB.jpeg
    720.6 KB · Görüntüleme: 10
  • 7836AC34-1F0E-42DE-B034-3D6EBD8988A6.jpeg
    7836AC34-1F0E-42DE-B034-3D6EBD8988A6.jpeg
    679.5 KB · Görüntüleme: 9
Dişi kuşunuz kızışmış değil ve daha küçük, ortam olarak ta size alıştılar ise sorun olmaz.

Dişi kuşunuz kızışmış değil ve daha küçük, ortam olarak ta size alıştılar ise sorun olmaz.
teşekkür ederim kızışınca kahverengi mi olur yoksa aynı kalır mı ilk geldiğinde sadece burun etrafında beyazlık vardı yaklaşık 3 aydır bende şimdi hafiften kahverengi gibi ama beyazlıklar çoğaldı hafif bi mavilik kaldı sadece ceresinde

çok hafiften kahve rengi ve yumurta maması daldarı veriyorum sizce kesmelimiyim ben 6 aylık olarak biliyorum kuşu
Kafa çizgilerine bakınca sizin dediğinizden daha küçük gözüküyor, daldarı haftada bir verin, mamayı ise genelde eşe atıldıklarında veriyorlar ama onunda haftada bir verilmesinde sakınca yok gibi, yaz aylarında fazlaca da vermemek lazım.

birde kızışmamış ama sürekli yuvalığa girip duruyor bazen bekliyor 5 dk bazen içindeki büyük mısır kocanlarını dışarı atıyor vs gibi hareketleri var

Kafa çizgilerine bakınca sizin dediğinizden daha küçük gözüküyor, daldarı haftada bir verin, mamayı ise genelde eşe atıldıklarında veriyorlar ama onunda haftada bir verilmesinde sakınca yok gibi, yaz aylarında fazlaca da vermemek lazım.
teşekkür ederim sağolun son sorum var yuvalık takılı sizce çıkarmalımıyım

teşekkür ederim sağolun son sorum var yuvalık takılı sizce çıkarmalımıyım
Bana hala eşe atmak için dişi küçük geliyor, dişi kuşlarda aslında en idealinin 1 yaş olduğu söyleniyor, ama yan yana olmalarında bir mahsur yok bence, zaten dişi hazır olmadıkça çiftleşme olmayacaktır. Yuvalık ta durabilir.

Dişi hazır olmasını beklemen lazım. Belli olmaz belki cerenin kahverengi olmasını beklemeden çiftlesebilirler. Havuçlu marullu yumurtalı - ve hatta keciboynuzu tozu da iyi kızıstırır- mama hazırlarsan haftada iki kez verirsen etkisini göreceksin.