Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun çiftleşmesini nasıl engellerim?

kandes222

Meraklı Üye
Az önce yemlerini değiştirmeye gittim, yemlerini koydum.

Yavruları da var, mama yapamayacağım için vitamin olsun diye kıvırcık verdim.

Bir baktım yerde çiftleşiyorlar.

Ama daha önce de böyle yaptı.

Yani çiftleşti, doğurdu, sonra doğurduğu yavru tamamen büyümeden önce yine çiftleşti, sonra doğurdu, şimdi yavruları tam büyümedi ve yine çiftleşiyor.

Bu durumu nasıl engellerim?

4 aydır falan aralıksız doğuruyor kuş.

Az önce yemlerini değiştirmeye gittim, yemlerini koydum.

Yavruları da var, mama yapamayacağım için vitamin olsun diye kıvırcık verdim.

Bir baktım yerde çiftleşiyorlar.

Ama daha önce de böyle yaptı.

Yani çiftleşti, doğurdu, sonra doğurduğu yavru tamamen büyümeden önce yine çiftleşti, sonra doğurdu, şimdi yavruları tam büyümedi ve yine çiftleşiyor.

Bu durumu nasıl engellerim?

4 aydır falan aralıksız doğuruyor kuş.
Bu dönemler yavrulama için uygun dönemler bu sebeple çiftleşmeleri sorun teşkil etmez...

Ayırmak istiyorsanız kuşlar yumurtadan çıktıktan sonra anaçlardan birini başka kafese alınız sadece biri yavrulara baksın bu sayede çiftleşmeye önlem alabilirsiniz.

Bu dönemler yavrulama için uygun dönemler bu sebeple çiftleşmeleri sorun teşkil etmez...

Ayırmak istiyorsanız kuşlar yumurtadan çıktıktan sonra anaçlardan birini başka kafese alınız sadece biri yavrulara baksın bu sayede çiftleşmeye önlem alabilirsiniz.

Kuş için zararı var mı peki?

Kuş 3. kez peş peşe aralıksız çiftleşmiş oluyor şuan.

Beslenmelerine dikkat ediyor, mama, vitamin takviyesi yapıyorsanız sorun olmaz.. Yaz aylarında ayırıp dinlendirmek daha sağlıklı olacaktır.

Suyunu limon ekliyoruz.

Genelde haftada 1 kez havuç, haşlanmış yumurta beyazı ve internetten aldığımız içinde tüm vitaminler olan mamayı ekleyip mama yapıyoruz.