Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun üst gagası kırıldı

TheKuroouji

Yeni Üye
Başlıkta'da belirttiğim kardeşim bilemeden yanlışlıkla gagası kapıya sıkıştırdı ve üst gagası koptu aynı aşağıda resimlerde göründüğü gibi bununla alakalı napabilirim acaba 5 - 6 aylık daha kuşum.

IMG-20200415-195205 IMG-20200415-195209
mm to twips

Yem yiyemez o kuş sizin vermeniz gerekir
Kabuğu kırılmış yem filan aldım'da onlara biraz bakıyor ağzını değdiriyor almıyor ama elimle nasıl bir şekilde yedirebilirim ki bildiğiniz bir yöntem filan var mı hiç yerinde durmuyor'da benim ki biraz zor oluyor.

Benim kuşların gagası hiç kırılmadığı için bilemiyorum ama şırınga ile verebilirsin ama nasıl bilmiyorum araştırabilirsin veya illa ki bu forumda bilen bir kişi cikar
Sağol bro ya İnşAllah yedirmenin bir yolunu bulurum o yavrulara yedirilen şırınga yöntemine baktım'da biraz korktum hani biraz zor ve tehlikeli gibi gözüküyor o tür bir şekilde bizimkine yediremem büyük ihtimalle zaten.

Gaga uzar. O zamana kadar kabuksuz yem ile idare edin.
Yumurta haşlayıp verin.
İnşAllah uzar ya . Kabuksuz yem aldım ama yemiyor kendi yiyemiyor şu an nasıl verebilirim ki başka türlü ? yumurtayı haşlayıp nasıl vermem lazım bir de şu an ki halinde ? az önce kabuksuz yemi öğütüp mama şeklinde normal şırınga ile yedirmeye çalıştım yemedi :/ bilemeden bir de kanattım yarasını tekrar Allah'tan hemen durdu.

Yumurtayı haşlayın ortadan 2ye kesip yarısını koyun önüne. Durduğu tüneğe yakın bir yere yemlik içinde olabilir.
Yemini yemeye alışır. Belki kabuksuz olduğunu bilmiyordur. Yumurtanın üzerine birkaç tane serpiştirin.
Denedim ama hiç tepki vermiyor yemiyor :/

Birisi yardımcı olabilir mi ? Hiç tepki vermiyor sadece böyle kalıyor başka bir şey yaptığı yok dünden beri doğru düzgün bir şey yemedi :/

IMG-20200416-094528 IMG-20200416-094545

Bence daha fazla zaman kaybetmeden bir veterinere götür böyle can çekişmesin hayvan
Veterinerlik bir durumu yok yavaş yavaş iyileşmeye başladı bile gagası çok şükür ama tek sorun yemek. Daha 25 - 30 günlük iken almıştım ve çok rahat alıştırdım onu rahat derken yani her zaman oynarım onunla çoğu zaman kafes dışında durur bu yüzden'de çok oyuncu oldu elim ile bir şey yedirmeye çalıştığım zaman bir türlü yerinde durduramıyorum. :/

Son durumu nedir acaba merak ettim iyileşti mi tamamen
Veterinerlik bir durumu yok yavaş yavaş iyileşmeye başladı bile gagası çok şükür ama tek sorun yemek. Daha 25 - 30 günlük iken almıştım ve çok rahat alıştırdım onu rahat derken yani her zaman oynarım onunla çoğu zaman kafes dışında durur bu yüzden'de çok oyuncu oldu elim ile bir şey yedirmeye çalıştığım zaman bir türlü yerinde durduramıyorum. :/

Geri