Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun İshal Sonrası Durumu Hakkında

• Konbuyu başlatan Okan Özyurt
  • Başlangıç tarihi
O

Okan Özyurt

Guest
Merhabalar.3 aylık erkek bir kuş sahibiyim..kuşu alalı 10 gün oluyor..eve getirdiğimizde son derece neşeli ve hareketli bir kuştu..hiç yabancılık çekmedi..eve alıştı..eve geldiğinin 3. günü ishale yakalandı..çok ağır bir ishal geçirdi..yaklaşık 4 gün kadar ishali sürdü..yeşil renkli ve dağınık dışkılıyordu..bazen de su renginde dışkı çıkarıyordu..2 gün önce ishali durdu..şu an yeşil renkli sert kıvamda dışkılamaya başladı..fakat eski neşesini ve hareketliliğini kaybetti..günün büyük bir bölümünü tünekte veya yerde tüylerini kabartmış ve uyuklayarak geçiriyor..çok kısa süreler hareketleniyor yem yiyor gaga taşını kemiriyor..sonra yine uyuklama pozisyonuna geçiyor..önceden uçabilirken şimdi yerden havalanamıyor..ancak elimin üstünden bıraktığımda kısa mesafeli uçup bir yere konabiliyor..acaba kuşta kalıcı bir hasar mı oluştu?veya bu durum ne kadar sürer?

Okan Bey öncelikle ailemize hoşgeldiniz sefalar getirdiniz :)

Kuşunuzun suyuna süpervit alıp ekleyin.. Eğer halen devam ediyorsa ishal patates haşlayıp püre halinde servis edin kuşunuza.. Kuşunuzun fotoğrafını çekip konuya eklerseniz daha iyi olacaktır..

teşekkür ederim..şu an ishali yok..ishal olduğu zamanlar patates vermiştim..yemedi..suyuna türk kahvesi attım..ondan biraz içmişti..dediğim gibi şu an ishali yok..vitamin olarak avisol kullanıyorum..normal kıvamda dışkılıyor ama yeşil renkli dışkısı..asıl problem keyifsiz olması ve sürekli uyuklaması..akşam fotoğraf eklerim..

ishal olduğu için güç kaybı yaşadı.Şuan en sevdiği yiyecekleri vermeniz gerekiyor.Öncelikle daldarı koyalım.Ardından suyuna vitamin ekleyelim.Bir kaç gün bu şekilde devam ederek sorunu çözebilirsiniz

Geri