Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Ağzını Açıp Kapatması

dispharu

Yeni Üye
Merhaba. Muhabbet kuşum bazı zamanlarda ağzını açıp boynunu ileri doğru geriyor esner gibi ama birkaç kez art arda yapıyor. Aynı şekilde bazı zamanlar kuyruğunun hafifçe yukarı aşağı hareket ettiğini görüyorum. Normal nefes alışı olabilir ama solunum problemi olma ihtimali de olabileceği yazıyordu internette. Her zaman olan şeyler değiller ama bir solunum problemi var mı yok mu anlayamadım. Burun tıkanıklığı var mı bakılabilsin diye aşağıya bir resmini bırakacağım. Eğer yoksa neyi olabileceği hakkında fikir verirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20191031_230644.jpg
    20191031_230644.jpg
    721.3 KB · Görüntüleme: 144

Ekli dosyalar

• 20191103_221320.jpg
    20191103_221320.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 139
Burnu tıkalı değil, değil mi?
Burnu tıkalı benim erkek kuşumun burnuda böyle. Benimki solunum yolu enfeksiyonu olduğu için bu şekilde. Trichomoniasis olduğunu sanmam ben flagyl kullandım bir işe yaramadı. Doksisiklin etkenli ilaçlar biraz işe yarıyor oda kuşun durumuna göre. Hapşırma krizleri geçirmiyorsa kuşunuzun durumu ağır değildir. Vitamin ve yumurta maması ayrıca haftada 2 kez meyve sebze vererek kuşun bağışıklığını güçlendirebilirsiniz. Doğal vitamin olarak suyuna limon damlatin ama onuda çok yapmayın kuşu zayıflatır. Geçmiş olsun.

Burnu tıkalı benim erkek kuşumun burnuda böyle. Benimki solunum yolu enfeksiyonu olduğu için bu şekilde. Trichomoniasis olduğunu sanmam ben flagyl kullandım bir işe yaramadı. Doksisiklin etkenli ilaçlar biraz işe yarıyor oda kuşun durumuna göre. Hapşırma krizleri geçirmiyorsa kuşunuzun durumu ağır değildir. Vitamin ve yumurta maması ayrıca haftada 2 kez meyve sebze vererek kuşun bağışıklığını güçlendirebilirsiniz. Doğal vitamin olarak suyuna limon damlatin ama onuda çok yapmayın kuşu zayıflatır. Geçmiş olsun.
Burnunun açılması konusunda ne yapmalıyım?

Burnunun açılması konusunda ne yapmalıyım?
Kulak çöpüyle nazikçe burun kısmına vicks sürebilirsiniz yada vicksi direkt uygulamak yerine sıcak suyun içine bir çay kaşığı vicks koyun, sıcak su dolu kabı kafesin yanına koyup (kesinlikle sıcak su dolu kabı kafesin içine koymayın) üstünü çok az örtün yarısı açık kalsin bu şekilde nefeside açılacaktır. Ben öyle rahatlamalarini sağlıyorum belki başka yöntem de vardır. Peçeteyi tuzlu suya batırıp burun delikleri açılır falan diye birşeyler okudum ama onlar bana riskli geldi ben daha çok sıcak suya vicks uygulaması yapıyorum.

Geri