Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayağına dokunduğumuz da hiçbir tepki vermiyor

Kadir sarak

Yeni Üye
Muhabbet kuşumuzu birkaç gün önce evde küçük kardeşim kovalamış o gün eve geldiğimde kafeste kendini yerde yatarken buldum ve titriyordu sonra elime aldım ve bacaklarından birini kullanamadığını gördüm tedavi için ayağına teramisin sürüyorum bacağını ileri geri çok az cekebiliyor o da tedavi ederken oynatinca parmaklarını hiç oynatamiyor ayağını hiç kullanamıyor elimize aldığımızda ve o ayağına elledigimizde bağırmiyor ne olduğunu tam anlayamadım üç günden beri böyle ne yapacağımı bilemedim ne yapmam gerek

Kırıkolabilir. Veterinere veya veterinerlik fakültesine götürün röntgen çekilsin. Acele edin ayağında kalıcı tahribat oluşmasın. Geçmiş olsun.

Aşırı korku yaşayan muhabbet kuşlarında kısmi felç görülebiliyor. Kuşu stresten uzak tutun. Ve vitamin mineral takviyesi yapın. Bir süre gözlemleyin düzelme olmazsa tekrar yazın.
Bugün bir kuşçuya götürdüm biraz inceledi sonra bana burkuldugunu söyledi bir haftaya kadar geçeceğini dedi bu süreçte kullanabileceğim ilaç turu birşey var mi

kırık değilse kendine gelir ama röntgen çeksin kuştan anlayan bi veterıner. veterinerlik fakültelerinede gidebilirsiniz.

Geri