Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayağında bir şey varmı

divergent__series

Yeni Üye
Merhaba. Bu fotoğrafın benzerini pet shoba gösterdim (veteriner bulamadığım için) o da dediki ayağında falan mantar var bende tamam dedim aldım avipomu 5 gün falan sürdüm hatta konu açmıştım kokusundan dolayı ama bir değişiklik olmadı sonra ben bunu araştırmaya başladım KUŞ 3-4 SENEDİR BİZDE ve biyerde yaşlandığında ayağında pullanma oluşur gibi bir şey diyordu. Ne yapacağımı şaşırdım kuşumun ayağına bir şey yapmasından falan korkuyorum. yemesinden falan lütfen yardım edin. BİDE SANKİ TIRNAĞI TERS DÖNMÜŞ GİBİ(2.RESİMDE) Screenshot_20171214-190356.png Screenshot_20171214-185500.png

Son düzenleme:
Mantarın en basit ve etkili ilacı vazelindir. Sabah akşam 3-4 gün sürün geçecektir.
Tırnaklarını kanatmadan kesebilirsiniz.
Kanalımda videosu var. Link aşağıdadır.

benim kuşun ayağı da böyle olmuştu selçuk hocam kuruduğu için demişti ve vazalin sürmemi söylemişti vazalini sürdüm petshopa gidince bir de oradakilere sordum hepsi mantar dedi dediğiniz gibi avipom aldım ne olur ne olmaz diye kokusu kuşu mahvetti daha çok hastalanmasından korktum ben 2 gün anca sürdüm siz 5 gün iyi sürmüşsünüz avipomu bırakıp bi süre vazalin sürdüm hala da ara sıra sürüyorum ama değişmedi ayakları bence varsa da yoksada o kısmına bakmayın derim vazalini sürün zaten bir zararı yok avipomdan kat kat iyi önlem olmuş olur en azından gagasına da burun deliklerine gelmeden sürün derim

benim kuşun ayağı da böyle olmuştu selçuk hocam kuruduğu için demişti ve vazalin sürmemi söylemişti vazalini sürdüm petshopa gidince bir de oradakilere sordum hepsi mantar dedi dediğiniz gibi avipom aldım ne olur ne olmaz diye kokusu kuşu mahvetti daha çok hastalanmasından korktum ben 2 gün anca sürdüm siz 5 gün iyi sürmüşsünüz avipomu bırakıp bi süre vazalin sürdüm hala da ara sıra sürüyorum ama değişmedi ayakları bence varsa da yoksada o kısmına bakmayın derim vazalini sürün zaten bir zararı yok avipomdan kat kat iyi önlem olmuş olur en azından gagasına da burun deliklerine gelmeden sürün derim

teşekkür edermm ama tırnağı sanki donmuş gibi vazelin sürünce düzelirmi

Geri