Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayağında iltihaplı yara ve şişlik

minekyl

Yeni Üye
Merhaba. Muhabbet kuşumun ayağının altında iltihaplı yara oluştu. Ayağının üstüde şiş. Bir haftadır Terramycin ve antibiyotik krem sürüyorum ama faydasını görmedim. Bir öneriniz varmı?

Fotoğraf ekledim yara bu şekilde

Ekli dosyalar

• Image720x1280(Mobile)1608214378163.png
    Image720x1280(Mobile)1608214378163.png
    772.6 KB · Görüntüleme: 75
Evet tahta tünek. Cortimycine adında bir krem. Veteriner vermişti ama bir faydası olmadı.

Evet tahta tünek. Cortimycine adında bir krem. Veteriner vermişti ama bir faydası olmadı.
Tahta tüneklerin ayda bir kez ince zımpara ile zımparalanmasını öneriyorum tüneklerin standart tüneklerden büyük yada küçük olması da bu tip ayak sorunlarına yol açmakta , krem olarak fucidin krem kullanmanızı öneririm günde 2 kez kulak çubuğu yardımı ile masaj yaparak sürünüz. İltahaplanma ayak tabanında olduğu için biraz zor geçecektir.

Tahta tüneklerin ayda bir kez ince zımpara ile zımparalanmasını öneriyorum tüneklerin standart tüneklerden büyük yada küçük olması da bu tip ayak sorunlarına yol açmakta , krem olarak fucidin krem kullanmanızı öneririm günde 2 kez kulak çubuğu yardımı ile masaj yaparak sürünüz. İltahaplanma ayak tabanında olduğu için biraz zor geçecektir.

Aslında tünekleri plastikti. Sanırım o yüzden oldu.Kremi alırım, tünekleride zımparalarım. Teşekkür ederim 🙏

Geri