Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Ayağında Morarma

esseye

Yeni Üye
Merhabalar.

Birkaç aydır muhabbet kuşumun sol ayağında renk değişimi gözlemlemekteyim.

Dokunulduğu zaman acı vermiyor ve rahatça tutunup üstüne basabiliyor gibi.

Acaba bu durum bir hastalığın habercisi mi ve eğer öyleyse herhangi bir tedavi yöntemi var mıdır? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

IMG_20210318_124916.jpg
IMG_20210318_124914.jpg

Mutasyon kaynaklı mı bir bilgim yok diğer tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorumlar ancak o ayağında kan toplanması olabilir. Buda kuşu rahatsız ediyor olabilir. Benim tavsiyem eczaneden Hirudoid Forte Jel alıp sabah akşam ayağına güzelce sürmen olacak. O bölgedeki kan akışını rahatlatacaktır. Emin değilim ama faydası olabilir bu konuda...

Cevabınız için teşekkür ederim. Belirli bir süre var mıdır yoksa renk normale dönünceye kadar mı sürmem gerekir?

Cevabınız için teşekkür ederim. Belirli bir süre var mıdır yoksa renk normale dönünceye kadar mı sürmem gerekir?
Dediğim gibi sunduğum öneride çok emin değilim, eğer böyle bir durum varsa kesinlikle rahatlatacaktır lakin diğer arkadaşların yorumlamasında da fayda var...

Antibiyotik krem kullanın doku kaybı olucaksa onu önleye bilir en azından

Antibiyotik krem kullanın doku kaybı olucaksa onu önleye bilir en azından
Hocam daha 1 yaşında ama bazı yaşlı kuşlarda bacaklarda morarma görmüştüm, o tarz bir şey olabilir mi? Değilse, Taha hocamın bahsettiği kremi mi kullanmalıyım yoksa antibiyotik mi? Problem başkaysa ve antibiyotik kullanımı zorunluysa hangisini ve ne kadar süre ile? Çok soru oldu, kusura bakmayın. :)

Hocam daha 1 yaşında ama bazı yaşlı kuşlarda bacaklarda morarma görmüştüm, o tarz bir şey olabilir mi? Değilse, Taha hocamın bahsettiği kremi mi kullanmalıyım yoksa antibiyotik mi? Problem başkaysa ve antibiyotik kullanımı zorunluysa hangisini ve ne kadar süre ile? Çok soru oldu, kusura bakmayın. :)
Yok estağfurullah bir yere sıkıltırmış ola bilir mi öyleyse antibiyotik krem kullanmanız gerekli doku kaybını önlemek için Allah korusun

Yok estağfurullah bir yere sıkıltırmış ola bilir mi öyleyse antibiyotik krem kullanmanız gerekli doku kaybını önlemek için Allah korusunT
Tırnakları bazen uzun oluyor hocam, birkaç kez tüle falan takılmıştı. O yüzden olabilir belki. Tavsiye ettiğiniz bir ilaç var mı? Ve ne şekilde kullanmalıyım acaba?

Tırnakları bazen uzun oluyor hocam, birkaç kez tüle falan takılmıştı. O yüzden olabilir belki. Tavsiye ettiğiniz bir ilaç var mı? Ve ne şekilde kullanmalıyım acaba?
Fucudin krem var kulak çöpü ile ince tabaka şeklinde süre bilirsiniz ama ince olsun çünkü hayvan gözünü sürerse kör ola bilir Allah korusun

Fucudin krem var kulak çöpü ile ince tabaka şeklinde süre bilirsiniz ama ince olsun çünkü hayvan gözünü sürerse kör ola bilir Allah korusun
Teşekkür ederim hocam. Riskli bir ilaçmış. Tanıdık bir kuşçu var, ona da sormuştum, cevap bekliyorum, artık önerilere göre bir tedaviye başlayacağız.

Bana kalırsa Hirudoid Forte Jel kullanımı daha doğru olur..

Geri