Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayakları pembeyken mor oldu, fazla yem yemiyor, uçamıyor

Lim0n

Yeni Üye
Selamlar başlıkta da belirttiğim gibi muhabbet kuşumun ayakları pembeyken bir anda mora döndü ve uçmaya çalıştığı zaman uçamadan yere düşüyor, kafes dibinde uyumaya başladı, çok halsiz ve fazla yem yemiyor sebebi ne olabilir? Bundan 5-6 ay önce kursak mantarı hastalığını atlatmıştı onunla bir alakası var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Selamlar başlıkta da belirttiğim gibi muhabbet kuşumun ayakları pembeyken bir anda mora döndü ve uçmaya çalıştığı zaman uçamadan yere düşüyor, kafes dibinde uyumaya başladı, çok halsiz ve fazla yem yemiyor sebebi ne olabilir? Bundan 5-6 ay önce kursak mantarı hastalığını atlatmıştı onunla bir alakası var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Fotoğrafını atarsanız belkimdaha sağlıklı yorum yapılabilir

Fotoğrafını atarsanız belkimdaha sağlıklı yorum yapılabilir
WhatsApp Image 2021-05-04 at 19.18.25.jpeg

Canım bir yere çarpmış incitmiş olabilir b vitamini takviyesi kullan ama kesinlikle veterinere gitmelisin

Kuş tüyde b vitamini takvitesi yaparsanız iyi olur öneri:Röhnfried bt amin forte B internet üzerinden bölünmüş olarak alabilirsiniZz.İkinci olarak kafesiniz bana hijyenik gelmedi diğer tünekte dışkılar var. Tünekleri nemli sirkeli bezle silebilirsiniz.Ayrıca kafesin boyaları soyulmuş kuş kemiriyorsa zararlı imkanınız varsa boyasız kafes edinin derim.

bu arada kuşunuzun tırnakları çok uzun. hareket, konma kabiliyetini azaltır.

bu arada kuşunuzun tırnakları çok uzun. hareket, konma kabiliyetini azaltır.
Ama siz kesmeyin tırnak kesimi çok ustalık isteyen bir durum ustalar ve tecrübeli kişiler yapabilir.Ufak bir fazla kesme kan kaybından kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.

Canım bir yere çarpmış incitmiş olabilir b vitamini takviyesi kullan ama kesinlikle veterinere gitmelisin
Kuş tüyde b vitamini takvitesi yaparsanız iyi olur öneri:Röhnfried bt amin forte B internet üzerinden bölünmüş olarak alabilirsiniZz.İkinci olarak kafesiniz bana hijyenik gelmedi diğer tünekte dışkılar var. Tünekleri nemli sirkeli bezle silebilirsiniz.Ayrıca kafesin boyaları soyulmuş kuş kemiriyorsa zararlı imkanınız varsa boyasız kafes edinin derim.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Kuşu tuttuğum zaman bayılıyor, felç geçirmiş gibi oluyor o yüzden tırnaklarını kesemiyorum.
bir veterinere götürürseniz ücret almadan keserler diye düşünüyorum. kuşlarda o tarz hareketler olabiliyor benimkinin de gagası törpülenirken bayılır gibi olmuştu

Geri