Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun bacağı

Cagatay5097

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu yeni aldım ve sol bacağını çok iyi kullanamıyor sürekli sağ ayağı üzerinde tünüyor ve yemliğe felan giderken kafesin altına düşüyor. Değiştirmekte istemiyorum kuşumu ne yapabilirim

Okulumun veterinerlik fakültesine götürdüm acil 24 saat açıkmış bacağı ağrıyor dedi krem verdi 4-5 gün kullan düzelmezse röntgenle bakalım dedi küçük bir kafeste tüneksiz bekletiyorum

3 tane kuşum var kafeste dışkısını bulamam ama veterinere götürürken bu kutuya koymuştum

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 49
Ayrı bir kafeste duruyo dün geceden beri dışkısının görüntüsü bence normal ama veterinerin verdiği merhemi sürerken bugüne kadar hiç ısırmayan kuş ısırmaya başladı epey ürkek bu aralar umarım düzelir

Ayrı bir kafeste duruyo dün geceden beri dışkısının görüntüsü bence normal ama veterinerin verdiği merhemi sürerken bugüne kadar hiç ısırmayan kuş ısırmaya başladı epey ürkek bu aralar umarım düzelir
incinmiş olabilir , ayagına dokunduğunuzda bagırıyor mu ?

Birde sürekli kafesin tavanınına tırmanıyor orda duruyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 46
Ayağı daha iyi yalnız sürdüğüm merhemden dolayı tüyleri yapış yapış oldu tek başına suyla arınabilecek bir krem gibi durmuyo dalinle yıkasam sıkıntı olur mu
Güncel dışkıları daha iyi. Kutudaki dışkıyla alakası yok.

Kafesin yüksek yerine tünek tak bir tane. Muhabbet kuşları yüksekte durmayı sever.

Ayağı nasıl oldu? Güçsüzlük varmı hala?

Ayağı daha iyi yalnız sürdüğüm merhemden dolayı tüyleri yapış yapış oldu tek başına suyla arınabilecek bir krem gibi durmuyo dalinle yıkasam sıkıntı olur mu
Olur.kendi yıkanıyorsa yıkansın.Kremin öyle görünmesine bakma...temizler kendini kus...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güncel dışkıları daha iyi. Kutudaki dışkıyla alakası yok.

Kafesin yüksek yerine tünek tak bir tane. Muhabbet kuşları yüksekte durmayı sever.

Ayağı nasıl oldu? Güçsüzlük varmı hala?
Tünekte hiç duramıyordu sol ayağıyla tüneği kavrayamıyordu şimdi duruyor ama diğer kuşlarım gibi dik durmuyo umarım oda düzelir

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 24
  • image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 21
arkadaşım veterinerlik fakültesinde okuyor onada attım fotoğrafları hocasıyla görüşmüş hoca kuşun dinlenmesi için birkaç gün akvaryumda yoksa kArton kutuda dinlendirsin demiş şimdi karton kutuya yerleştiricem

Geri