Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun boğazında bir şey mi kalıyor

KiwiMaviş

Meraklı Üye
Arkadaşlar sadece dişi kuşum da oluyor bazen boğazında bir şey varmış gibi ard arda 5 6 kere tiksiriyor ve boğazını ileri geri aşağı yukarı yapıp sanki boğazında ki şeyi çıkarmaya çalışıyor

Hocam yakalayamıyorum ki başlıyor yapmaya kamera açana kadar duruyor durun çekebilirsem atıcam

Kursakta mantar olabilir yada solunum da sıkıntı olabilir. Video çekip atarmısın.
Hocam internette araştırdım doğru kutsak mantarı gibi davranıyor ama ağzından sıvı veya köpük çıkmıyor kabarık da durmuyor acaba ilk belrtilerimi napcam?

Hocam internette araştırdım doğru kutsak mantarı gibi davranıyor ama ağzından sıvı veya köpük çıkmıyor kabarık da durmuyor acaba ilk belrtilerimi napcam?

Ağzından sıvı veya köpük çıkması, kabarık olması ileri seviye kursak mantarında görülür.

Senin kuşta yeni başlamış olabilir. Bu aşamada MIKOSTATIN şurup işi çözücektir. Eğer daha fazla ilerlerse TRİFLUCAN şurup kullanmak gerekir.

Eczaneden bi tane MIKOSTATIN şurup al, tam dolu suluğa 3 damla damlat yeterli olur. Bu uygulamayı 3 gün yap hergün tazele suyu. Kuşu gözlemle duruma göre 5 güne kadar kullanılabilir.

Kullanmadan önce ve kullandıktan sonra 2 gün probiyotik ver.

Kuşun videosunu ekleyin bence. Netleştirelim öyle tedaviye başlanır. Dışkı fotoğrafını da atmayı unutmayın.

Dışkı olarak şimdi elime kaka yaptılar normal renkleri

40695
40694
40693

Görüntü olarak iyi, dışkı da iyi. Siz cereyandan, rüzgardan koruyun. Günlük taze meyve sebze verin.

Geri