Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun boynu sağa yatık duruyor

Merhaba tespitleriniz ve destekleriniz için tesekkurler şimdi sallabaş ve salmonella farklı hastalıklar değil mi? Ne yapmam gerektiği konusunda bir fikir birliği olursa ona başlayabilirim. Recai Beye simdi videoları attim, @kayıbeyi1453 sizde bakmak isterseniz size de gönderebilirim.

Merhaba Çok teşekkürler, şuan internetten baktım ve 2 hastalıkta aynıymış. Tabirlere uzak olduğum için kusura bakmayın. Largopen alacağım ne şekilde ve ne doz kullanmalıyım. Destek olursanız çok mutlu olurum.

Evet salmonella ve sallabaş aynı hastalık. Alabilirseniz eczaneden largopen 250 mg toz şurup yada veterinerden baytril alın. İki ilaçta bu hastalıkta etkili. Largopeni tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar toz ekleyip kullanıcaksınız. Yada baytril alırsanız oda tam dolu suluğa 5-6 damla damlatıp kullanılıcak. İlaçlı su hergün tazelenicek ve bir hafta kullanılıcak. Ardından 2 gün vitamin 2 günde probiyotik takviyesi yapılıcak.

Bu tedaviyi yaptıktan sonra kuşun boynu hala yatık duruyorsa vitamin ve probiyotikten sonra tekrar aynı şekilde bir hafta antibiyotik kullanılıcak....

Evet salmonella ve sallabaş aynı hastalık. Alabilirseniz eczaneden largopen 250 mg toz şurup yada veterinerden baytril alın. İki ilaçta bu hastalıkta etkili. Largopeni tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar toz ekleyip kullanıcaksınız. Yada baytril alırsanız oda tam dolu suluğa 5-6 damla damlatıp kullanılıcak. İlaçlı su hergün tazelenicek ve bir hafta kullanılıcak. Ardından 2 gün vitamin 2 günde probiyotik takviyesi yapılıcak.

Bu tedaviyi yaptıktan sonra kuşun boynu hala yatık duruyorsa vitamin ve probiyotikten sonra tekrar aynı şekilde bir hafta antibiyotik kullanılıcak....

Merhaba probiyotik için bir öneriniz var mı acaba? Ayrıca vitamin önerisi varsa ondan da kullanabilirim.

Merhaba probiyotik için bir öneriniz var mı acaba? Ayrıca vitamin önerisi varsa ondan da kullanabilirim.
Probiyotik olarak diazyme 256 ya da powermax in probiyotiği var onu alabilirsin. Vitamin olarak eczaneden polivit multivitamin alabilirsiniz

Çok teşekkürler powermax çok yaygın değil sanırım ınternette çok rastlamadım, bu yüzden diazyme 256 sipariş vericem. Eczaneye uğradığımda da polivit multivitamin alicam. Bu 2sini ne şekilde kullanmam gerekiyor?

Çok teşekkürler powermax çok yaygın değil sanırım ınternette çok rastlamadım, bu yüzden diazyme 256 sipariş vericem. Eczaneye uğradığımda da polivit multivitamin alicam. Bu 2sini ne şekilde kullanmam gerekiyor?
Aslında powermax iyi de almışsınız artık. Diazyme 256 yı bir pirinç tanesi kadar suluğuna ekleyin. Polivitide 4,5 damla suluğuna ekleyin. unutmayın multivitamin ile probiyotiği tedavi bittikten sonra vericeksiniz

Merhabalar bugün 5. gün fakat kusumun kafası sanki daha çok dönmeye başladı acaba suyu yeterli içemiyor mu yoksa antibiyotik mi az geliyor normal bi suluğa pirinç tanesi kadar koyuyorum. Ne önerirsiniz antibiyotigi farklı bir yöntemle mi vermeliyim acaba? Kusumun iştahı yerinde ve bir kaç kere şu içerken de gördüm.

Son düzenleme:
Merhabalar bugün 5. gün fakat kusumun kafası sanki daha çok dönmeye başladı acaba suyu yeterli içermiyor mu yoksa antibiyotik mi az geliyor normal bi suluğa pirinç tanesi kadar koyuyorum. Ne önerirsiniz antibiyotigi farklı bir yöntemle mi vermeliyim acaba? Kusumun iştahı yerinde ve bir kaç kere şu içerken de gördüm.
Kuşu gözlemleyin. Eğer su içmiyorsa kendiniz içirin.

Merhaba;
4 günden sonra son 3 gün her ihtimale karşı suluktaki suyu siringayla da kusuma verdim. Bir normal boy suluğa bir pirinç tanesi büyüklüğünde antibiyotigi koyarak karistirdim. 7 gün antibiyotik tedavisinin ardından probiyotik vermeye başladım dediğiniz gibi 2 ya da 3 gün probiyotik verip akabinde 2 gün vitamin vereceğim. Akabinde tekrar antibiyotik tedavisine devam mı etmem gerekiyor? Çünkü kusumun kafası hala yamuk duruyor. Resimleri ektedir. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• IMG-20200403-WA0030.jpg
    IMG-20200403-WA0030.jpg
    144.4 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG-20200403-WA0027.jpg
    IMG-20200403-WA0027.jpg
    165.2 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG-20200403-WA0029.jpg
    IMG-20200403-WA0029.jpg
    167.3 KB · Görüntüleme: 58
Merhaba;
4 günden sonra son 3 gün her ihtimale karşı suluktaki suyu siringayla da kusuma verdim. Bir normal boy suluğa bir pirinç tanesi büyüklüğünde antibiyotigi koyarak karistirdim. 7 gün antibiyotik tedavisinin ardından probiyotik vermeye başladım dediğiniz gibi 2 ya da 3 gün probiyotik verip akabinde 2 gün vitamin vereceğim. Akabinde tekrar antibiyotik tedavisine devam mı etmem gerekiyor? Çünkü kusumun kafası hala yamuk duruyor. Resimleri ektedir. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Dostum bu hastalık öyle hemen geçen bir hastalık değil, zaten o yüzden uzun süreli antibiyotik tedavisi gerekebilir demiştim. Ve eğer geçmezse ilacı bir hafta daha kullan diyede eklemiştim. İlk fotolara göre daha iyi görünüyor bence. Tabi sen daha iyi gözlemliyorsun. Sence durum nasıl kafası biraz düzeldimi?

Merhaba hocam kafasını daha once ara ara sağa yatiriyordu. Şimdi hep yatık duruyor. Daha kötü diyebilirim. Antibiyotik tedavisini 7 gün uyguladım son 2 gununde enerjisi vs baya düşüktü. Bugün probiyotigin 2. günü enerjisi daha iyi. Yarında probiyotik kullanıp 2 gün vitamin kullanıp dediğiniz gibi antibiyotik tedavisine devam edeceğim. Bu arada tedavi uzun sürebilir dediniz diye sadece fikir edinmek için soruyorum, kuş en kötü senaryoda tahmini kaç defa antibiyotik tedavisinden sonra tedaviye yanıt verir. Değerli fikirleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Dostum bu hastalık öyle hemen geçen bir hastalık değil, zaten o yüzden uzun süreli antibiyotik tedavisi gerekebilir demiştim. Ve eğer geçmezse ilacı bir hafta daha kullan diyede eklemiştim. İlk fotolara göre daha iyi görünüyor bence. Tabi sen daha iyi gözlemliyorsun. Sence durum nasıl kafası biraz düzeldimi?

Merhaba hocam kafasını daha once ara ara sağa yatiriyordu. Şimdi hep yatık duruyor. Daha kötü diyebilirim. Antibiyotik tedavisini 7 gün uyguladım son 2 gununde enerjisi vs baya düşüktü. Bugün probiyotigin 2. günü enerjisi daha iyi. Yarında probiyotik kullanıp 2 gün vitamin kullanıp dediğiniz gibi antibiyotik tedavisine devam edeceğim. Bu arada tedavi uzun sürebilir dediniz diye sadece fikir edinmek için soruyorum, kuş en kötü senaryoda tahmini kaç defa antibiyotik tedavisinden sonra tedaviye yanıt verir. Değerli fikirleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Şuan kullandığın ilaç amoksisilin etken maddeli. Eğer bu ilaç hiç etkili olmadıysa farklı bir antibiyotiğe geçmek gerekir. Ama birazda olsa düzelme olduysa tedaviye bununla devam edelim. Yok eğer hiç gelişme yoksa ozaman ilacı değiştirmeni önericem. Daha etkili bir antibiyotik olan baytril kullanabiliriz. Baytrili herhangi bir veterinerden temin edebilirsin... Kullanım şeklide tam dolu suluğa 5 damla yeterli...

Normalde bu şekilde birer haftalık 3 uygulama yaptıktan sonra düzelme olması lazım...

Merhabalar. Bugün 2. Tur Largopen'in 5. Günü. Kusumun kafası düzelmedi. Uçmakta zorluk çekiyor. Denge saglayamiyor. Her gün suluğuna pirinç tanesi kadar largopen koyuyorum içmeme ihtimaline karsi siringayla ağzına da sıkıyorum. 7 güne tamamlayım mi tedaviyi yoksa 5. Günde kesip probiyotik ve vitamine mi başlayayım? Ayrıca bu durumda tekrar tedaviye başladığım zaman largopen den baytril e mi geçmemi önerirsiniz? Fotolar ektedir. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• IMG-20200412-WA0027.jpg
    IMG-20200412-WA0027.jpg
    163.4 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG-20200412-WA0028.jpg
    IMG-20200412-WA0028.jpg
    167.4 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG-20200412-WA0026.jpg
    IMG-20200412-WA0026.jpg
    132 KB · Görüntüleme: 50
Geri