Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun burun deliği kapalı

Burak Urhan

Yeni Üye
Merhaba sayın üstadlarım daha öncede konu açmıştım belki görmüşsünüzdür eve yeni gelen kuşum vardı şuan bize gayet alıştı yalnız kafama takılan bir durum var arada hızlı nefes alıp veriyor ama kuyrugu sallanmadan onada dikkat ettim ve agzını açıyor nefes alıp verirken dışkısı yemesi içmesi normal bunları uçtuktan sonra değilde tünekte dururken yapıyor sizce soğuk algınlığı ya da herhangi baska bir problem var mıdır birde tünerken başını öne eğip beni inceliyor şimdiden teşekkür ederim kusura bakmayın çok üstüne titriyorum üzülüyorum bisey olacak diye

F8A12947-2596-48B1-BFC0-456AE64B82E8.jpeg

Arkadaslar sonradan farkettim galiba sol burun deliği kapalı gözüküyor doğrumu görüyorum eğer öyleyse nefes alıp vermesi bundan mıdır ve çözümü nedir yardımcı olur musunuz

Elma sirkeli suya batırılmış kulak çubuğu ile tıkalı bölgeyi silebilirsiniz günde bir veya iki.(açılana kadar kaç gün olacağı belirlenir) (direkt elma sirkesi değil elma sirkeli su) Ayrıca kaynar su dolu kaba mentollü merhem koyun o kabın ağzını ince bezle örtün ve kabı kafes yakınına koyun. Nefes açıcı etkisi vardır.
Kuşun dışkı fotoğrafını atar mısınız?

BF12BD1C-F47A-4369-88AD-3F88CBDEE6CC.jpeg
Elma sirkeli suya batırılmış kulak çubuğu ile tıkalı bölgeyi silebilirsiniz günde bir veya iki.(açılana kadar kaç gün olacağı belirlenir) (direkt elma sirkesi değil elma sirkeli su) Ayrıca kaynar su dolu kaba mentollü merhem koyun o kabın ağzını ince bezle örtün ve kabı kafes yakınına koyun. Nefes açıcı etkisi vardır.
Dışkısında da herhangi bir problem olduğunu görmedim uçuştan sonra olduğunu tahmin ediyorum bir kere cama carpmıştı. Kuşu elime alınca baya viyaklıcak problem olmaz değil mi

bu basit geçiştirilebilecek bir şey değil. Emin ol.

aklima gelen ilk çözüm önerisi @Selçuk YÜKSEL cevap verene kadar şu;

yarım bardak suya biraz tuz koy. tuzlu su olsun yani. kulak pamukgu ile bir iki defa tıkalık olan buruna sür. insanlarda da yardımcı olabiliyor bu durum. fakat asil çözüm ve tedavi için selçuk abiyi ya da hastalık tedavisinde tecrübeli birini beklemeniz gerekicek.

bu kus neden boyle olmus? nezle mi? vb.. darbe ile olacak bir şey değil

Birde cinsiyeti kesinlikle erkek değil mi dişi diyenlerde oldu ama erkek diye ben tahmin ediyorum

65A178C3-0508-4E4D-8D06-812D8606BE74.png

yarım bardak suya biraz tuz koy. tuzlu su olsun yani. kulak pamukgu ile bir iki defa tıkalık olan buruna sür. insanlarda da yardımcı olabiliyor bu durum. fakat asil çözüm ve tedavi için selçuk abiyi ya da hastalık tedavisinde tecrübeli birini beklemeniz gerekicek.

Evimiz kaloriferli soğuk bir yer değil ceyranda yapmıyor uçuştan önce hafif acıktı deliği fakat sonradan farkettim kapanmış hareketlerinde yem yemesinde problem yok nefes alıp vermesinden farkettim bu önceki fotosu

Evimiz kaloriferli soğuk bir yer değil ceyranda yapmıyor uçuştan önce hafif acıktı deliği fakat sonradan farkettim kapanmış hareketlerinde yem yemesinde problem yok nefes alıp vermesinden farkettim bu önceki fotosu
soyledigim gibi nedenini cozmek gerek. illa nezle v.s. diyemeyiz tabiki. sonucta bunun tecrübesini yapanlar var.
biraz bekleyin, kouyu takip edin derim.

Tesekkür ederim biraz daha bekleyip uygulayacagım

Geri