Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun cere rengi değişti

Kenan Yenici

Yeni Üye
arkadaşlar daha 1 aylıkken geldi koyu maviye dönüyodu 4 ay oldu cere rengi kahverengi oldu

doğru anladım dimi sadece arkadaş olarak bu kuş erkek doğdu çünkü babamın arkadaşı üretici
hayır kardeşim bu kuş dişi.. sen bir tane erkek al bunun yanına.. kuşunuzu götür babanıun arkadaşı üreticiyse onun yanına kuşunuz kendine eş seçsin alın gelin evinize.. hayırlı yavrular )) bol bereketli olsun

benim bu kuşu evden çıkarma gibi bir ihtimalim yok bu kzıgınlığı geçmezmi

bişey sorucam bu kuş eskiden ısırığı acıtmıyodu şimdi acıtıyo ve gagasını kesmeye çalışırken1 kere sakin kestim ama bu sefer artık uzaktan görse bile çığlık atıyo neden
kardeşim dikkatli kes ve en iyisi kendin kesme zarar verirsin Allah etmesin kuş ölür ( ben 1 seneden çok oldu ne tırnak kestim ne gaga gayet normal

peki benim aklım şuna takıldı bu kuş üretici arkadaşı erkek dedi ve cere rengi koyu maviydi sonra neden kahverengi oldu ilk başta erkek gösteriyodu

peki benim aklım şuna takıldı bu kuş üretici arkadaşı erkek dedi ve cere rengi koyu maviydi sonra neden kahverengi oldu ilk başta erkek gösteriyodu
kuşlar yavruyken cinsiyeti belli etmez insanları şaşırta bilir yani yavruyken net belli olmuyo erkek die alırsan dişi çıkar dişi die alırsan erkek çıkar belli olmuyo çoğu zaman

kuşun gagasını kesmeyin. gagası aşırı uzuyorsa zaten bi hastalığı vardır ondan dolayı uzuyodur. gaga taşı varsa ona yeter. dişi kuşlarda cere yetişkin olunca kahverengi oluyor. ama eğer kuşun erkek olduğundan kesinlikle eminseniz, daha önceden ceresi maviyse problem var demektir. erkek kuşlarda üreme sistemindeki tümörler hormonları vs. de etkilediği için mavi olan cere dişilerdeki gibi kahverengi oluyor. başka nedenleri de olabilir tabii. ama yine söylüyorum erkek olduğundan eminseniz ve bu şekildeyse malesef bir rahatsızlığı var. istanbul ya da izmir'e yakınsanız kuşlar konusunda uzman klinikler var. oralardan destek almalısınız. ceresinin mavi olduğu fotoğrafları varsa atarsanız iyi olur. çok hafif maviyse çoğunlukla beyazsa dişi olabilir

1 fotoraf var diye hatırıyorum ilk gün geldiği zaman ama ben kesin eminim zaten üreticiden aldık babamın arkadaşında oda kesin erkek dedi zaten erke muhabbet kuşu ile aynı harektleri segiliyor çok haraketli erkek muhabbet kuşu ile ilgili nekadar özelliği varsa tutuyo

1 fotoraf var diye hatırıyorum ilk gün geldiği zaman ama ben kesin eminim zaten üreticiden aldık babamın arkadaşında oda kesin erkek dedi zaten erke muhabbet kuşu ile aynı harektleri segiliyor çok haraketli erkek muhabbet kuşu ile ilgili nekadar özelliği varsa tutuyo
o foto duruyorsa at bakalım

IMG-20200326-WA0009okadar da belli olmuyo ama biraz dikkatli bakarsanız maviye dönüyo ben kesin eminim Allah şahidim bu kuşun cere rengi koyu maviydi 2 aya kadar

ama beyazımsıda var delik kısmında öyle gözüküyo.. bu kuş dişi kardeşim
orda öyle gözüküyor ama bu kuş aynı erkek muhabbet kuşu ne yapıyorsa aynısı var çok hareketli mesela çok ötüyör ele geliyor ama ısırıyor orda bi sorun yok ama bu kuş 2 ay önce koyu mavi renkte bi cereye sahipti

orda öyle gözüküyor ama bu kuş aynı erkek muhabbet kuşu ne yapıyorsa aynısı var çok hareketli mesela çok ötüyör ele geliyor ama ısırıyor orda bi sorun yok ama bu kuş 2 ay önce koyu mavi renkte bi cereye sahipti
VALLAH Bilmiyom kardeş benm gördüyüm kadarıyla kuş dişi.. yinerde bilgili arkadaşlar görür yardımcı olur ama kuş dişi

Geri