Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun dışkısı koyu renkli ve arada ishal nasıl tedavi edebilirim?

Yumi

Yeni Üye
Merhabalar. Yeni üyeyim başlığıma benzer yazıları inceledim fakat biraz daha farklı bir durum söz konusu o yüzden yeni başlık açtım. Yardım ederseniz çok memnun olacağım. Yaklaşık on aylık erkek muhabbet kuşum bir anda koyu renk dışkılamaya başladı. Fakat arada ishale de dönüyor. Bu durum 3 gündür devam ediyor. Keyfi yerinde yem yiyiyor su içiyor fakat hali yok gibi ara ara uyumak istiyor kendini kabartıyor. Yemliğin başında elimizde omzumuzda uyuyakaldığı oluyor. Ötmesinde sesinde ve dış görünüşünde hiç bir sıkıntı yok. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

5944EDDE-7471-47C3-AE7B-2A5728399D94.jpeg
3672E453-3123-4EE3-B823-8B6C180AD956.jpeg
Kusun fotografini ve diskisini ekleyin.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    622.2 KB · Görüntüleme: 40
Suyuna elma sirkesi damlatın 4 5 damla şimdilik.

Ek olarak yem için daldarı da verebilirsiniz.
Bir kaç saat öncesine kadar yemini yiyiyordu. Şu an baktığımda yeminden seçmeye başladığını görüyorum. Sanırım yemek istiyor fakat yiyemiyor. Bu da sanırım problem teşkil edebilir ileriki aşamalarda.

Dışkı anormal. Sirke önerisine uyun fakat yeterli gelmeyebilir. İlerlemeden veterinere gitseniz iyi olur. Yemi avcunuzdan da yedirebilirsiniz. Aç kalmasın.

D937199F-FEC7-4508-B7B7-782FA563896B.jpeg Dışkı bu hali aldı fakat kuş çok aktif ve gün boyu uyuklamadı,kabarmadı. Koyu dışkıya göre buna sevinmeliyim bilemedim. Kuş gözlemlediğim kadarıyla normale döndü. Yarın yine aynı durum devam ederse dediğiniz gibi veterinere götürebilirim. Teşekkür ediyorum ilginiz için.

Bir kaç saat öncesine kadar yemini yiyiyordu. Şu an baktığımda yeminden seçmeye başladığını görüyorum. Sanırım yemek istiyor fakat yiyemiyor. Bu da sanırım problem teşkil edebilir ileriki aşamalarda.
Kuşunuz büyük ihtimal koksidiyoz bundan ötürü yediklerinin faydasını görmüyor genel bir antibiyotik veya vetakoksin kullanmanızı tavsiye ederim 5 gun bu esnada sürekli diski yi gozlemleyin ve bilgi verin bu esnada kusa aspur ve yulaf verebilirsiniz mamasına az miktarda princ unu ekleyebilirsiniz

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Kuşunuz büyük ihtimal koksidiyoz bundan ötürü yediklerinin faydasını görmüyor genel bir antibiyotik veya vetakoksin kullanmanızı tavsiye ederim 5 gun bu esnada sürekli diski yi gozlemleyin ve bilgi verin bu esnada kusa aspur ve yulaf verebilirsiniz mamasına az miktarda princ unu ekleyebilirsiniz

Mantarla alakalı bir durum söz konusu olabilir mi peki? Çok teşekkür ederim önerileriniz için şimdilik doğal yöntemleri uygulayacağım. Düzelmezse dediğiniz gibi antibiyotik tedavisine başlamalıyım sanırım.

Mantarla alakalı bir durum söz konusu olabilir mi peki? Çok teşekkür ederim önerileriniz için şimdilik doğal yöntemleri uygulayacağım. Düzelmezse dediğiniz gibi antibiyotik tedavisine başlamalıyım sanırım.
Mantar olsa idi kursagi rahatsız ettiği için yediginyemi kusma refleksi olurdu

Mantar olsa idi kursagi rahatsız ettiği için yediginyemi kusma refleksi olurdu

İki gün önce dediğiniz gibi yapıyordu. Boynunu yukarı aşağı hareket ettirip sanki takılan birşey var ve onu çıkarmaya çalışıyor gibiydi. Sanırım dediğiniz kusma refleksi hareketi bu

Şu an ki dışkısı

Ekli dosyalar

• 8E56D36A-1EA9-4F0F-BDBF-571BF7DF1F7E.jpeg
    8E56D36A-1EA9-4F0F-BDBF-571BF7DF1F7E.jpeg
    759.9 KB · Görüntüleme: 32
Sirke önerilerinize uydum sirkeli sudan da tüketti. Aşamaları buraya yazıyor olacağım belki bu durumdan müzdarip arkadaşlar varsa veya olursa onlar da faydalanabilsinler.

Kuşum düzeldi arkadaşlar çok şükür iyileşti bugün. Sirke dışında Ekstra bir tedavi uygulamadım. Dışkısı da eski haline döndü. Kendi de iyi durumda. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun

Geri