Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun göğsünde şişlik (apse)

tugcela

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun göğsünde şişlik farkettik hemen veterinere götürdük. Veteriner bize göğsündekinin apse olduğunu kesip dışarı akıtabileceğini fakat korkudan ölebilme ihtimali olduğunu söyledi. Ve bir sürü muhabbet kuşunda da görüldüğünü sıradan bir durum olduğunu ölümcül olmadığını bu şekilde yaşayabileceğini söyledi. Eve geri getirdik. Birkaç gün içinde kendiliğinden biraz indi fakat şimdi tekrar şişti ve ilk halindende kötü. Götürdüğüm Veterinerin uzmanlık alanı kuşlar değil, Marmariste zaten veterinerde çok kısıtlı sayıda. O yüzden çok güvenemedim. Gerekirse hemen istanbula veya hangi şehir olursa getirebilirim. Bildiğiniz iyi bir veteriner var mı? (Uzmanlık alanı kuş olan) Bu durumda ne yapılmalı? Ölümcül mü? 2,5 yaşında doğduğundan beri benimle ona çok güzel bakıyorum hiçbir şeyini eksik etmiyorum her gün evde olduğum her zaman kafes dışında. Taze Meyve sebze veriyorum suyunu her gün değiştiriyorum vitamin veriyorum yumurta veriyorum (dokunmayacak boyutta) ailenin bir parçası evladım o benim ona birşey olur diye çok korkuyorum lütfen yardımcı olun. Fotoğrafına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://demo.chevereto.com/image/6MlpM

Eklemeyi unutmuşum uçmasında bir problem yok gayet enerjik bütün gün konuşuyor çok hareketli.

bana pek siradan bir durum gibi gorunmedi.

bu baslikta guvenilir vet.leri paylasmis arkadaslar izmir öz-vet klinigini bu ara cok duyuyorum isterseniz arayin bilgi alin. acil şifalar..

bana pek siradan bir durum gibi gorunmedi.

bu baslikta guvenilir vet.leri paylasmis arkadaslar izmir öz-vet klinigini bu ara cok duyuyorum isterseniz arayin bilgi alin. acil şifalar..

Gözüme uyku girmiyor inanın :’( çok teşekkür ederim

İyiki o veteriner müdahale etmemiş. Röntgen çekmeden nasıl yorum yapıyor. Ne kadar sürede şişti böyle? Kısa zamandamı yoksa uzun bir süredemi bu kadar şişti?
Röngten çekilmedi evet yine aynı şekilde korkar kalbi durur dediler. 1 ay içinde oluştu şişlik ve bir ara tekrar küçülür gibiydi fakat bu hafta tekrar büyüdü ve eski halinden daha fazla büyüdü.

Geçmiş olsun.
Kuş kaç yaşında acaba?
Tüyleri aralayınca derisinde apse değişik renkte görünüyor mu? Elleyince sert mi yumuşak mı?
Teşekkür ederim. 2,5 buçuk yaşında, rengi farklı değil kendi teniyle aynı renkte, sert mi yumuşak mı diye bakıp hemen cevap vereceğim

Röngten çekilmedi evet yine aynı şekilde korkar kalbi durur dediler. 1 ay içinde oluştu şişlik ve bir ara tekrar küçülür gibiydi fakat bu hafta tekrar büyüdü ve eski halinden daha fazla büyüdü.

Ben şimdiye kadar röntgenden korkup ölen kuş görmedim. Tümör olabilir yada hava kesesi yırtığı olabilir yada başka birşey. Mutlaka röntgen çektirin. Muhabbet kuşlarında uzmanlaşmış izmir özvet yada florya istanbulvet'e götürün kuşunuzu. Daha fazlada vakit kaybetmeyin çok hızı şekilde büyümüş şişlik!

Ben şimdiye kadar röntgenden korkup ölen kuş görmedim. Tümör olabilir yada hava kesesi yırtığı olabilir yada başka birşey. Mutlaka röntgen çektirin. Muhabbet kuşlarında uzmanlaşmış izmir özvet yada florya istanbulvet'e götürün kuşunuzu. Daha fazlada vakit kaybetmeyin çok hızı şekilde büyümüş şişlik!
Çok çok teşekkür ederim cevabınız için ben hemen hazırlıkları yapıp ikisinden birine götüreceğim. Araba ile yolculuk yapmasında bir problem olmaz değil mi? En yakın İzmir ve 4 saat mesafede bana

Merhabalar benim muhabbet kusumda da aynı sorun var çözüm bulabıldınız mı acaba :(

Geri