Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gözünde kan toplandi

Muhabbet kuşumun sadece sol gözünde kan topladi bikac gün kendine haline bıraktım belki geçer diye ama daha da fazla büyüdü eczaneden gentagut ve terramisin aldım bunlar tedavi icin yeterli olur mu?sehirde fazla veteriner yok olanlar da kuşlardan anlamiyor zaten bir kere goturmustum hicbisey yapmadan geri göndermisti.Ne yapmaliyim gözü için gözünü kaybetmesinden korkuyorum
img_20200729_200536_361.jpg

Gozüne bir sey olmaz dimi
Gentagut damlatmayı ihmal etmeyin 5 gün bayunca günde 2 kez 1'er damla şeklinde devam edin, 5 gün sonunda düzelme görülüyor ise günde 1 damlaya düşürün.

Bu tür durumlarda erken teşhis önemli göz kasının aşırı şişmesi, gözün çapaklanıp kapanması gibi durumlarda göz kaybı meydana gelebilir erken tedavi edilir ise sorun yaşanmadan eski haline dönebilir.

Gentagut damlatmayı ihmal etmeyin 5 gün bayunca günde 2 kez 1'er damla şeklinde devam edin, 5 gün sonunda düzelme görülüyor ise günde 1 damlaya düşürün.

Bu tür durumlarda erken teşhis önemli göz kasının aşırı şişmesi, gözün çapaklanıp kapanması gibi durumlarda göz kaybı meydana gelebilir erken tedavi edilir ise sorun yaşanmadan eski haline dönebilir.
Veterinere goturmeli miyim burada bi tane veteriner var ama kuşlardan anlamıyor.Bir de göz damlası damlatirken zorlaniyorum sürekli kaçıyor nasil damlatmaliyim

Geri