Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Gagası Çok Yanlış Uzadı

Emre Ates

Yeni Üye
Muhabbet Kuşumun gagası Kırılmıştı Yem Yiyemiyordu daha doğrusu kabuğunu çıkaramıyordu Kabuksuz yem aldım Yavaş Yavaş Gagası çıkıyordu ama Çok yanlış çıktı Gagası çok büyüdü sola doğru siyah siyah büyüdü üst gagası simsiyah durumda ne oldu anlayamıyorum şuan yem yiyemiyor çok bitkin durumda Yarın veterinere götürüceğim ama yinede buraya sorayım dedim.
Medya öğesini görüntüle 1097
Medya öğesini görüntüle 1096

Medya öğesini görüntüle 1095

Medya öğesini görüntüle 1094
Çok Korkuyorum Açlıktan Ölücek yarına kadar diye.

Gagaya daha önce ne oldu

Kendiniz şırıngayla besleyiniz . Aç kalmasın ama gagası tamamen kırılmış yeniden çıkıyor gibi

Biz Evde Yokken nasıl olduğunu anlamadığm şekilde yaralanıp kırıldı.

Gagası Çıktı ama Sola doğru Top şeklinde Siyah Kabuk Bağlamış yara gibi çıktı.

Şu güne kadar nasıl karnını doyurdunuz

Kabuksuz Yem İle doyurmuştum ama Gagası dahada sola doğru büyüyünce Kabuksuz yemi bile ağzına alamıyor.

Yemi Gagası ile dağıtıp döküyor.

Kameradan Kaçtığı İçin net çekemedim ama Gagasının üzerinde Siyah Kabuk bağlamış yara gibi Küçük yuvarlak anlam veremediğim noktalar var Yem yiyemiyor sadece ağzına almaya çalışıp yemi dağıtıp döküyor.

Üst gagası olmadığı için yemi ağzına alsa da kıramıyor ezemiyor yutamıyor o yüzden dağıtıyordur yemek için uğraşıyordur ama aç bırakmayın zor da olsa elinizle besleyin

Kendisi yem yiyemiyorsa senin beslemen lazım . Bebe bisküvisi ezip sulandırıp olabilir yada . Kabuksuz yemi ez toz haline getir mama kıvamına getir suyla çok sıvı olmasın katı da olmasın öyle beslemeyi dene. Kursağı dolu mu boşmu kontrol et . Ama mutlaka veterinere götürmeyi unutma

Kuşun akıbeti ne oldu iyidir inşallah?

Hiç soran olmamış sonuçta yazmamış büyük ihtimalle veterinere götürmedi öldü

Geri