Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Gagası Koptu

NotaRota

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun birkaç saat önce kaza sonucu gagası koptu. Kapıya sıkıştı.içim parçalandı o halini görünce. Şırıngs ile zar zor su verdim. Daha yavru. Ne yapmalıyım? Gagasının uzama şansı var mı?
20210413_225452.jpg

El ile besleme yapacaksınız kabuksuz yem alıp tane tane yedirilebilir ayrıca ara ara bu kabuksuz yemleri baharat öğüteceğinde un haline getirip haşlanmış yumurta sarısı ve kalamar tozu ile azda sukatıp mama kıvamına getirip el besleme aparatı veya şırınga ile kuşu aç bırakmayacak şekilde sürekli doyurmanız lazım daha önceden böyle bi kuşun gagasının bir kaç ayda uzadıgını okumuştum

El ile besleme yapacaksınız kabuksuz yem alıp tane tane yedirilebilir ayrıca ara ara bu kabuksuz yemleri baharat öğüteceğinde un haline getirip haşlanmış yumurta sarısı ve kalamar tozu ile azda sukatıp mama kıvamına getirip el besleme aparatı veya şırınga ile kuşu aç bırakmayacak şekilde sürekli doyurmanız lazım daha önceden böyle bi kuşun gagasının bir kaç ayda uzadıgını okumuşt
Çok teşekkür ederim çok sağ olun.

Ay o kadar üzüldüm ki resime baktım hüngür hüngür ağladım lütfen ellerinizle besleyin şiimdi internetten okudum çok iyi bakımla 1 ay içinde uzuyormuş gaga içim parçalandı nasıl acı çekiyodur kim bilir hocalarım daha iyi yardımcı olacaklardır @Recai SULAMİS @ADRIAN @alph
Ben de aynı şekilde. Kalbim sızlıyor uyuyamıyorum. İnşallah iyileşir elimden geleni yapacağım.

Muhabbet kuşumun birkaç saat önce kaza sonucu gagası koptu. Kapıya sıkıştı.içim parçalandı o halini görünce. Şırıngs ile zar zor su verdim. Daha yavru. Ne yapmalıyım? Gagasının uzama şansı var mı?Ekli dosyayı görüntüle 54947
ya kıyamam ben buna yumurta maması nı şırıngayla ağzına verin ve kabuksuz yemler var yedirirseniz kuşunuz çok daha iyi olacaktır

Elle besleme maması alıp beslemeniz gerekecek uzaayana kadar. A 21, beatifuul food alabilirsiniz.
Bir kuşçuya sorduk. Gagası uzamaz dedi ama.
Durumunu arada güncelleyin buradan, geçmiş olsun çok kötü gözüküyor.
Sağ olun iyi dilekleriniz için. Şu an hem elimizle hem de şırınga ile besliyoruz. Islatılmış Kabuksuz yem ,muz püresi , vitaminli su vs ile hayatta tutmaya çalışıyoruz. Ama bu işlem çok zor. Kuşu alıştırmak vs. Kuşu zar zor tutarak yediriyoruz.zamanla alışacağını umuyorum. Gagsnın koptuğu bölge siyahlaştı. Hala çok hareketli ve beslendikçe daha ds hareketleniyor. Vakit buldukça son durumu aktaracağım bu şekilde. Siteyi yeni keşfettim henüz. Destekleriniz için teşekkür ederim.

İçeriği kaliteli ve besleyici yetişkin kuşlar için elle besleme maması alıp gün içerisinde sık sık besleme yapmanız gerekecek uzun ve yorucu bir süreç sizi bekliyor umarım gaga uzama gösterir ve kuşunuz normal yaşantısına devam eder, gün içerisinde ara ara su vermeyi de unutmayınız.

Geçmiş olsun.
Çok sağ olun. Dediğiniz gibi zor bir süreç. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için. Suyu şırınga ile içine vitamin katarak veriyoruz.

Bir kuşçuya sorduk. Gagası uzamaz dedi ama.

Sağ olun iyi dilekleriniz için. Şu an hem elimizle hem de şırınga ile besliyoruz. Islatılmış Kabuksuz yem ,muz püresi , vitaminli su vs ile hayatta tutmaya çalışıyoruz. Ama bu işlem çok zor. Kuşu alıştırmak vs. Kuşu zar zor tutarak yediriyoruz.zamanla alışacağını umuyorum. Gagsnın koptuğu bölge siyahlaştı. Hala çok hareketli ve beslendikçe daha ds hareketleniyor. Vakit buldukça son durumu aktaracağım bu şekilde. Siteyi yeni keşfettim henüz. Destekleriniz için teşekkür ederim.
Gagası zamanla uzar. Muzu çok fazla yedirmeyin.

Fakat suyu şimdi çay kaşığı ile verdik. Şırınga çok zorlaştırıyor.

Geri