Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun hapşurması devam ediyor

Eydaena

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Muhabbet kuşumda uzun süredir devam eden bir sulu hapşurma söz konusuydu. Bunun haricinde rahatsızlık belirtisi yoktu gayet canlıydı. Buraya yazdın ettim fakat en son dayanamadım veterinere gittim ve burnuna bir toz kaçtığını bu yüzden sinüz kabarması yaşayıp ayaklarının morarması vs buna bağladı. Kendi bi antibiyotik hazırladı. 1 hafta 8 saatte bir iki damla kullanmamı söyledi. 1 hafta sonucunda aradım ve hapşuruğunun devam ettiğini söylediğimde demekki tam almıyor ağzına dedi. Bunun üzerine direk ağızdan vermeye başladım ilacı. Lakin ilaç bitti bitmek üzere ve o günden beri 5 gün geçti hala geçmedi. Napıcağımı bilemiyorum. Maddi olarakda baya pahalı bir yerdi. Veterinere tekrar güvenebilir miyim? Sizlerin önereceği ilaçlar var mı?

İlaçlar nelerdi? Kuşun ve dışkısının fotoğrafını atar mısınız?

İlaçlar nelerdi? Kuşun ve dışkısının fotoğrafını atar mısınız?

İlacı kendi hazırladı. Öyle bi ismi felan yok... orda tarttı ölçtü ekledi. Dün ilacı hiç vermedim hapşuruğunda yine bi değişiklik yok...

Ekli dosyalar

• B0A3F180-A0AF-4668-A69B-09BAAECC9EE7.jpeg
    B0A3F180-A0AF-4668-A69B-09BAAECC9EE7.jpeg
    928.1 KB · Görüntüleme: 27
benim kuşumda da böyle bir durum var ama canlı diye hiç ellemedim.arada bakıyorum sulu şekilde hapşuruyor bende hareketliyse bir sorun yoktur diye düşündüm.

benim kuşumda da böyle bir durum var ama canlı diye hiç ellemedim.arada bakıyorum sulu şekilde hapşuruyor bende hareketliyse bir sorun yoktur diye düşündüm.
Aynen bende o yüzden 1 ay sonra gittim veterinere kuşu alalı 2 ay oldu nerdeyse hapşurması da 1.5 ay oldu ama yiyor içiyor hareketli. Gerçi veterinerin verdiği antibiyotik de geçirmedi

Erken derken yem kusmak sevilen şeye paylaşım demektir kur değil sevgidir.
Benim bundan önceki kuşum topuna kusuyordu sürekli 3 aylık falandı topu kaldırmamı kursak iltihabi olabileceğini söylediler o yüzden endişelendim.zili kalsın o zaman sorun olmaz değil mi?

Benim kuşum bilgisayarıma kusuyor bence zilde hiç bir problem yok xd

Aynen bende o yüzden 1 ay sonra gittim veterinere kuşu alalı 2 ay oldu nerdeyse hapşurması da 1.5 ay oldu ama yiyor içiyor hareketli. Gerçi veterinerin verdiği antibiyotik de geçirmedi
Kaç gün kullandınız?

Geri