Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun hastalığı nedir

damlarici

Yeni Üye
Öncelikle merhaba daha öncede bu soruyu sormuştum tavsiyelerinizi uyguladım ama tekrar yardımlarınızı ve bilgilerinizi bekliyorum kuşumun gagasının kenarında et parçasına benzer bir şey çıkmıştı zamanla belirginleşmeye başladı burdan araştırma sonuçlarımla vazelin uygulamaya başladım ama bugün iki tane veterinerden bilgi aldım bir tanesi HPV virüsü kaptığını siğil olduğunu bir tür kanser hastalığı olduğu ve içine sıçradığını o siğilin yakılmasını söyledi yoksa ölür dedi diğer veteriner ise öyle birşey olmadığını bir çıbık yardımıyla et parçasını ordan sıyırma çekme işlemi yapmamı söyledi gaga kenarında olabilecek birşey dedi hangisine inanacağımı şaşırdım eve geldim ve et parçasının düştüğünü gagasının kenarında olmadığını gördüm sanırım vazelin işe yaradı ama kanser veya başka birşey olma ihtimali varmı kuşumun yardımcı olurmusunuz lütfen korkuyorum ona birşey olmasından ???
5B7B75B0-9A6C-4DA1-B855-399B03C94668.jpeg

Öncelikle merhaba daha öncede bu soruyu sormuştum tavsiyelerinizi uyguladım ama tekrar yardımlarınızı ve bilgilerinizi bekliyorum kuşumun gagasının kenarında et parçasına benzer bir şey çıkmıştı zamanla belirginleşmeye başladı burdan araştırma sonuçlarımla vazelin uygulamaya başladım ama bugün iki tane veterinerden bilgi aldım bir tanesi HPV virüsü kaptığını siğil olduğunu bir tür kanser hastalığı olduğu ve içine sıçradığını o siğilin yakılmasını söyledi yoksa ölür dedi diğer veteriner ise öyle birşey olmadığını bir çıbık yardımıyla et parçasını ordan sıyırma çekme işlemi yapmamı söyledi gaga kenarında olabilecek birşey dedi hangisine inanacağımı şaşırdım eve geldim ve et parçasının düştüğünü gagasının kenarında olmadığını gördüm sanırım vazelin işe yaradı ama kanser veya başka birşey olma ihtimali varmı kuşumun yardımcı olurmusunuz lütfen korkuyorum ona birşey olmasından ???Ekli dosyayı görüntüle 53701
Bir bilgi verebilirmisiniz

Vazelinle yok olan bir şeyse mantar türevi bir hastalıktır.
Virüsü yakarak yok edecek veteriner hekimin bilgisine de diyecek yok doğrusu..

Vazelinle yok olan bir şeyse mantar türevi bir hastalıktır.
Virüsü yakarak yok edecek veteriner hekimin bilgisine de diyecek yok doğrusu..
Teşekkür ederim bende veterinerin öyle demesine çok şaşırdım ve o yüzden başka bir tane daha sordum o içimi rahatlattı inşallah iyidir kuşumun sağlığı sağolun

Parça vazelin sürerek düştüyse, birkaç gün daha vazelim sürmeye devam edin. Cereye gelmeyecek şekilde tüm gagaya da sürebilirsiniz fazlaya kaçmadan.
Sonrasında nemlenmesi için bir yara merhemi sürebilirsiniz.

Parça vazelin sürerek düştüyse, birkaç gün daha vazelim sürmeye devam edin. Cereye gelmeyecek şekilde tüm gagaya da sürebilirsiniz fazlaya kaçmadan.
Sonrasında nemlenmesi için bir yara merhemi sürebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim
Konu başlıklarında acil, lütfen, yardım ve önemli gibi kelimeler kullanmayınız. Açıklayıcı konu başlığı kullanınız..

Konu düzenlendi
konu başlığımın yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyorum sadece sonuna eklenmiş birşeydi zorda ve ne yapacağımı bilmediğim için yazdım yinede teşekkür ederim

Çok teşekkür ederim

konu başlığımın yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyorum sadece sonuna eklenmiş birşeydi zorda ve ne yapacağımı bilmediğim için yazdım yinede teşekkür ederim
Anlıyorum sizi, ama forum kuralları gereği, konu başlıklarında acil, lütfen, yardım ve önemli gibi kelimelerin kullanılmaması gerekiyor..

İyi forumlar..

Geri