Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun hastalığı Nedir?

Mustafakrk

Yeni Üye
iç parazit diyen de var. Solunum sıkıntısı diyen de var. Lütfen yardım edin ne yapmalıyım? Sulphamezathine diye bir ilaç önerdiler. Yardımlarını bekliyorum. Mavi kuş hasta 2 gün önce almıştım. Yem yiyor. ama doğru düzgün öttüğünü hiç görmedim. Hafif ishal diye avidiar verdim ama pek işe yaramadı gibi. Video yükleyebilseydim gösterirdim. Kuyruğunu sürekli titretiyor.

Ekli dosyalar

• foto.jpeg
    foto.jpeg
    37.3 KB · Görüntüleme: 29
Hasta olan kuşum bu.

Ekli dosyalar

• 3.jpeg
    3.jpeg
    151.2 KB · Görüntüleme: 29
iç parazit diyen de var. Solunum sıkıntısı diyen de var. Lütfen yardım edin ne yapmalıyım? Sulphamezathine diye bir ilaç önerdiler. Yardımlarını bekliyorum. Mavi kuş hasta 2 gün önce almıştım. Yem yiyor. ama doğru düzgün öttüğünü hiç görmedim. Hafif ishal diye avidiar verdim ama pek işe yaramadı gibi. Video yükleyebilseydim

iç parazit diyen de var. Solunum sıkıntısı diyen de var. Lütfen yardım edin ne yapmalıyım? Sulphamezathine diye bir ilaç önerdiler. Yardımlarını bekliyorum. Mavi kuş hasta 2 gün önce almıştım. Yem yiyor. ama doğru düzgün öttüğünü hiç görmedim. Hafif ishal diye avidiar verdim ama pek işe yaramadı gibi. Video yükleyebilseydim gösterirdim. Kuyruğunu sürekli titretiyor.
Yeni alınan kuşlarda ortama ve çevresindeki yeni insanlara alışma sürecinde ishal, ötmeme, yem yememe gibi davranışlar görülür.Bu kuşun hasta olduğunu göstermez alışmasına izin ver ürkütmemeye çalış kendiliğinden düzelecektir bu süreçte kaliteli vitaminler ile süreci hizlandirabilirsin

Yeni alınan kuşlarda ortama ve çevresindeki yeni insanlara alışma sürecinde ishal, ötmeme, yem yememe gibi davranışlar görülür.Bu kuşun hasta olduğunu göstermez alışmasına izin ver ürkütmemeye çalış kendiliğinden düzelecektir bu süreçte kaliteli vitaminler ile süreci hizlandirabilirsin
Yani kuyruk titremesine normal diyebiliriz. Yem olarak versele laga kullanıyorum. Hafta sonu da süpermix mama vereceğim. 1 Hafta kadar daha bekleyeceğim. Düzelmezse yine yardımlarınızı isteyeceğim.

Dışkılar gayet normal kim dedi ki iç parazit solunum sıkıntısı, kuyruk sekmesi mi var

Daldarı yedirin hem ishali gider hem mutlu olur hemde stresi azalır kuş sesleri dinletin hoşlarına gidiyor çıngıraklı oyuncaklar salınca vb. Şeyler koyun kafesine stresi azalacaktır ve 4-5 gün kafesten çıkarmayın ki sizleri tanısın evini tanısın maşallah bu arada

Ben dışkısında bir sorun göremedim. Ve kuşu daha yeni almışsınız ishali olsa bile çok normal bir durum. Zaman tanıyın kuşunuza. Kuyruk titremesi stresten de olabilir ama devamlılık arz ediyorsa sorun teşkil eder. Video yükleyebilirseniz daha iyi olur

Geri