Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kafası kanadı

KiwiMaviş

Meraklı Üye
Arkadaşlar ışığı kapattım muhabbet kuşumu yakalamak için normal de ışığı kapatınca dona kaldığı içi yakalıyordum ama şu anda ışığı kapattığımda birden bire uçtu pürüssüz duvarda sürtündü ve yere düştü ışığı açınca düştüğü yerden uçmaya başladı yakaladığımda tam kafasının üstünde bir damla kan gördüm acaba bir şey olur mu? Ne yapmalıyım? Bu kuşuma bir şey olmamalı. Şu anda kabarık değil kendini kaşıyor filan temizliyor kabarık değil.
Durumunu anlık olarak yazacağım

39908

kendini uyutmaya çaılıyor ama kabarık değil arada kafasını yukarı atıyor

kanama devam etmiyor anlık kanamaydı kuşu ilk aldığım zamanda cama çarpmıştı kafası bir gitmişti sürekli uyuyordu ama iğleşmişti su anda da anlık mı acaba

İsterseniz o bölgeye terramycn, bepanthane veya hametan sürebilirsiniz.

Geçmiş olsun. Tuylerin altına bir bakın yara var mı diye. Onlem amacli o bolgeye cok az terramycin sürebilirsiniz.
Bence ışığı kapatıp yakalamayın panikler bir anda kendini ordan oraya carpabilir görmediği için. Hiç öyle sorunlar yaşamadım ben parmagima alıp kafese sokabiliyordum bütün kuşlarımı bebekken bile. Ama benden başkası imkanı yok sokamiyor. Ben yokken bekliyorlar kafesin kapağını açıp. O acıkınca kendi giriyor anca bizimkiler de içeri girince kapatıyor hemen :D
Bir yöntemi vardır mutlaka yorulmasini bekleyin mesela biraz kaçar sonra yorulur hemen zaten kalır bir yerde pes eder alırsınız siz de parmaginiza ozaman.

Geçmiş olsun. Tuylerin altına bir bakın yara var mı diye. Onlem amacli o bolgeye cok az terramycin sürebilirsiniz.
Bence ışığı kapatıp yakalamayın panikler bir anda kendini ordan oraya carpabilir görmediği için. Hiç öyle sorunlar yaşamadım ben parmagima alıp kafese sokabiliyordum bütün kuşlarımı bebekken bile. Ama benden başkası imkanı yok sokamiyor. Ben yokken bekliyorlar kafesin kapağını açıp. O acıkınca kendi giriyor anca bizimkiler de içeri girince kapatıyor hemen :D
Bir yöntemi vardır mutlaka yorulmasini bekleyin mesela biraz kaçar sonra yorulur hemen zaten kalır bir yerde pes eder alırsınız siz de parmaginiza ozaman.
Zaten omuzuna alıp yada özel alıştırdım odunla alabiliyorum kolay bu sefer karanlıkta alim dedim bidaha yapmam zaten şuanda kuşun durumu iyi herhangi bir şey sürmedim kan olan yeri ıslak pamuk la temizleyeceğiz yüksek sesle ötüyor yemek yiyor ve su içiyor

• Beğen
Tepkiler: Kca
İyi aman geçmiş olsun bir şey olmasın. Ben yara falan varsa bir yerden mikrop kapmasin diye dedim kremi.

Geri