Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kafasında değişik şeyler.

SelimBey

Yeni Üye
Yaklaşık 6 aylık bir erkek muhabbet kuşum var. Kendisi çok akıllı ve sevecen , 12 kelime konuşabiliyor. Son 1 haftadır kafasının üstünde değişik böcek tarzı şeyler çıkmaya başladı. Benimde 2. Muhabbet kuşum olduğu için hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Kuşumun fotoğraflarını aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Ben bit olabileceğini düşünüyoruz.

Ekli dosyalar

• IMG_20200524_105519-min.jpg
    IMG_20200524_105519-min.jpg
    578.9 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20200524_105539-min.jpg
    IMG_20200524_105539-min.jpg
    586.2 KB · Görüntüleme: 44
yeni gelen tüy kapsülleri diye biliyorum ben. bi önceki kuşunuzda da olmuştur illaki bence

Yaklaşık 6 aylık bir erkek muhabbet kuşum var. Kendisi çok akıllı ve sevecen , 12 kelime konuşabiliyor. Son 1 haftadır kafasının üstünde değişik böcek tarzı şeyler çıkmaya başladı. Benimde 2. Muhabbet kuşum olduğu için hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Kuşumun fotoğraflarını aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Ben bit olabileceğini düşünüyoruz.

Kuş tüyde tüy çıkarıyor.

Kuş tüyde tüy çıkarıyor.
O konu ile ilgili bir makale okumuştum. Onun için yulaf yedirmemiz gerekiyormuş , haftada 1 avuç 1 yemliğe koysak yetiyormuş bilginiz varmıydı. Tedirgin olmaya başlamıştım artık. Yada kendiliğinden geçer mi ?

vay be 6 ayda 12 kelime kuşun ırkı nedir

vay be 6 ayda 12 kelime kuşun ırkı nedir
Aldığımız kişi çek. Kırması dedi babası Çekoslovak annesi nereden hangi cinsden bilmiyorum he bu arada 12 kelime benim azmim ve ve birazda kuşun aklı sayesinde kuşumun peşini hiç bırakmadım her gün ilgi şevkat gösterdim sonuçta bu hergun yeni şey öğreniyor.

Aldığımız kişi çek. Kırması dedi babası Çekoslovak annesi nereden hangi cinsden bilmiyorum he bu arada 12 kelime benim azmim ve ve birazda kuşun aklı sayesinde kuşumun peşini hiç bırakmadım her gün ilgi şevkat gösterdim sonuçta bu hergun yeni şey öğreniyor.
bende de bi tane çek-hollanda kırığı var kendi üretimim 2.5 aylık erkek her gün ilgileniyorum umarım konuşur

Geri