Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kakasında yem var ve 5 gündür şişik duruyor

Abzah_hkn

Yeni Üye
Merhabalar
Muhabbet kuşum keyfi gayet yerindeydi ama 5 gündür genelde şişik duruyor ve konuşma sesi biraz daha kısık
kuyruğu titremiyor ya da sesinde nefesinde hırıltı yok
bazı kakasında yem var bu gün fak ettik.

Mevcut halini resimlerde ve videoda paylaşıyorum.
Kuşumun bigisi ve şartları aşağıdaki gibidir
ocakta bir yaşına girdi.
kakası genel renginde koyu yada açık değil çok sulu ya da katı değil. ama bazılarında yem var.
sıcak bir ortamda ve ilgili davranıyoruz .
gaga taşı , kılıç balığı kemiği ,kuş kumu , suyunda vitamini, meyveli yemi , ballı yemi var (hepsini resimde paylaştım)
Forumda bu gün biraz inceledim kuruma korkusuyla kuşu elime aldım göğüs kemiğine baktım elimle hissettim ama deri
incecik değil. eski haline göre biraz daha belli.

mevcut video
WhatsApp Image 2021-02-20 at 22.02.21 (4).jpeg

Ekli dosyalar

• 111.jpg
    111.jpg
    489.1 KB · Görüntüleme: 30
Sindirim sorunu ola bilir dışkıda yem varsa ballı ürünler kullanmayın sağlıksız gaga taşı yerine kalamar kemiği kullana bilirsiniz elinizde ki vitamini bilmediğim için yorum yapıyacağım ancak röhnfried gerwit veya nekton tavsiye ediliyor

Merhabalar, öncelikle piyasada satılan ballı kraker diye tabir edilen ürünleri kesinlikle kullanmayın. Çoğunda kimyasal yapıştırıcı var. Ev yapımı yapabiliyorsanız sıkıntı olmaz. Ayrıca kum kullanmayın. Kuruma belirtisi değil açıkcası. Dışkıda yem olayına gelirsek yumuşak besinler vermeye çalışın. Meselâ haşlanmış yumurta, sebze ve meyve. Kullandığınız yemin içinde meyve olduğunu yazmışsınız, meyve dediğiniz olay eğer renklendirilmiş ekmek parçaları gibi ise onları da içinden ayıklayıp yemi öyle verin.

Sindirim sorunu ola bilir dışkıda yem varsa ballı ürünler kullanmayın sağlıksız gaga taşı yerine kalamar kemiği kullana bilirsiniz elinizde ki vitamini bilmediğim için yorum yapıyacağım ancak röhnfried gerwit veya nekton tavsiye ediliyor
teşekkürler vitamini pazartesi alacağım açıkçası geç kalmak istemediğim için paylaşımda bulundum

Merhabalar, öncelikle piyasada satılan ballı kraker diye tabir edilen ürünleri kesinlikle kullanmayın. Çoğunda kimyasal yapıştırıcı var. Ev yapımı yapabiliyorsanız sıkıntı olmaz. Ayrıca kum kullanmayın. Kuruma belirtisi değil açıkcası. Dışkıda yem olayına gelirsek yumuşak besinler vermeye çalışın. Meselâ haşlanmış yumurta, sebze ve meyve. Kullandığınız yemin içinde meyve olduğunu yazmışsınız, meyve dediğiniz olay eğer renklendirilmiş ekmek parçaları gibi ise onları da içinden ayıklayıp yemi öyle

teşekkürler sabah ilk iş haşlanmış yumurta hazırlayacağım ve ballı yemleri çıkartacağım açıkçası geç kalmak istemediğim için paylaşımda bulundum

Kalamar kemiği varsa yumurta kabuğu eklemeyin eklicekseniz eğer iyice ısıtın dışında mantar ola biliyor birde 5 saatten fazla durmasın kafeste mama

Rica ederiz, yine bir durum olursa paylaşırsınız. Kafes tabanına kağıt havlu koyun yarın ki dışkıları da paylaşın bizimle mümkünse.
Şimdi Değiştiriyorum sabah paylaşacağım ilginize çok teşekkür ederim. gaga taşı ,kalamar kemiği, kuş kumu ... v.b. gerekli ürünlerin belirli markaları varsa paylaşabilirseniz doğrusunu doğru şekilde kullanmak isterim sonuçta evimizin bir ferdi ve evladımız mevlam bize ilgilenmeyi nasip etti kendi canımız gibi bakmamız gerekiyor.

Şimdi Değiştiriyorum sabah paylaşacağım ilginize çok teşekkür ederim. gaga taşı ,kalamar kemiği, kuş kumu ... v.b. gerekli ürünlerin belirli markaları varsa paylaşabilirseniz doğrusunu doğru şekilde kullanmak isterim sonuçta evimizin bir ferdi ve evladımız mevlam bize ilgilenmeyi nasip etti kendi canımız gibi bakmamız gerekiyor.
Abi kalamar kemiğinin markası fark etmez bulunması çok önemlidir kalsiyum ihtiyacını karşılar size ve kuşunuza sağlıklı günler

Estağfirullah rica ederim. Kalamar kemiğinin markası hiç fark etmez, gaga taşı kullanmaya gerek yok kalamar kemiği varken. Ayrıca kum kullanmayın.

Denildiği gibi yumuşak besinler verin ve probiyotik takviyesi yapın. Geçmezse o zaman tekrar bakarız. Ek olarak konu paylaşayım, belki yardımı dokunur.

Geri