Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kanadına ne olmuş olabilir?

Ahmet Kılıç

Yeni Üye
Merhabalar,
Muhabbet kuşumu odaya saldığım sırada ufak bir talihsizlik yaşadık. Kardeşim, kuşu sevmek için yakalamaya kalktı ve elinden kaçırdı. Daha sonra kuşun uçuşunda bir anormallik olduğunu fark ettim. Yanıma konduğunda soldaki kanadının düzgün durmadığını gördüm. Kuşu hemen kafese alıp suyuna bebek aspirini koydum. Aradan 5 gün geçti fakat çok fazla iyileşme olmadı. Sadece kanadının duruşu biraz düzeldi. 5 günlük süreçte de çoğunlukla uyuyor, kafesten çıkmak istemiyor, bazen soldaki kanadını titretiyor ve uçamıyor. (Eskisi kadar yükselemiyor.)

Muhabbet kuşumun son hali :

EJV0VA.jpg

jn4D4r.jpg

2Z2l2q.jpg

B2ZdZg.jpg

Son düzenleme:
Kanadı kırılmıştır.ben vetetinere götürmüştüm üç beş gün sonra öldü malesef

Kanat titremesi genellikle ağrısı olduğunun belirtisidir. Aynı şekilde uçamayan bir dişim vardı çarpmıştı duvara kanadını bazen titretiyordu veteriner bir arkadaşım kanat kırık değildir ama ağrı yapıyordur bu yüzden hareket etmek istemez demişti. İğne ve ardından tüy çekip yeni tüy çıkartarak uçurmuştu. Son halini bilmiyorum ama ölüm ile sonuçlanmadı sonu. Umarım sizinde kötü birşey olmaz.

Sandalye yüksekliğine kadar uçabiliyor fakat hemen yere düşüyor. Kırık olsa hiç uçamazdı diye düşünüyorum. [MENTION=18394]paşam[/MENTION]

Kırık olduğunu düşünmediğim için veterinere götürmedim fakat böyle devam ederse bir an önce veterinere götürmem gerekecek. Umarım ölüm ile sonuçlanmaz. [MENTION=17147]Muhammet BAYDEMİR[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 01:30 --

Kanadının duruşu eskisi gibi düzeldi, simetrik duruyor fakat uçma konusundaki sıkıntılar devam ediyor.

Merhabalar ayni sorun benim kusumda da var suan ama dusme falan olmadi yani ben bilmiyorum sadece kanadi ayni sekilde duruyor ve titriyo o kanadi durumu nasil duzelttiniz yardimci olurmusunuz

Geri