Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Kanat Altı Tüylerinin Arasındaki Garip Şey.

melihhh19

Yeni Üye
Selamlar. Muhabbet kuşumun kanat altında garip renkli bir yer olduğunu fark ettim, kuşumda herhangi bir bağırma halsizlik yorgunluk vb. bir şey yok ama böyle bir şey gördüğümde mantar veya başka bir hastalığımı var diye şüpelendim. Bu noktanın bulunduğu yer 2 kanat arasındaki alt tüylerin arasında bu önemli bir şey mi ne yapmam lazım veya ne tür ilaç kullanmam lazım yoksa çok normal bir durum mu ?

Selamlar. Muhabbet kuşumun kanat altında garip renkli bir yer olduğunu fark ettim, kuşumda herhangi bir bağırma halsizlik yorgunluk vb. bir şey yok ama böyle bir şey gördüğümde mantar veya başka bir hastalığımı var diye şüpelendim. Bu noktanın bulunduğu yer 2 kanat arasındaki alt tüylerin arasında bu önemli bir şey mi ne yapmam lazım veya ne tür ilaç kullanmam lazım yoksa çok normal bir durum mu ?

Kanat altı değilde , yanlış bilmiyorsam kuyruk sokumunda böyle bir yağ bezesi gibi birşey oluyormuş. Burdan tüylerini besliyorlarmış. Kuyrukla kanat arasındaki sırt tüylerinin renginin farklı olup yağlı gibi durmasıda bundan dolayı.

Kanat altı değilde , yanlış bilmiyorsam kuyruk sokumunda böyle bir yağ bezesi gibi birşey oluyormuş. Burdan tüylerini besliyorlarmış. Kuyrukla kanat arasındaki sırt tüylerinin renginin farklı olup yağlı gibi durmasıda bundan dolayı.
Muhabbet kuşum zaten şuan tüy değiştirme döneminden yüksek ihtimalle ondan dolayı öyle oldu yani dediğinize göre bu normal ve zararsız bir şey değil mi ?

Muhabbet kuşum zaten şuan tüy değiştirme döneminden yüksek ihtimalle ondan dolayı öyle oldu yani dediğinize göre bu normal ve zararsız bir şey değil mi ?
Valla doğruluğuna emin bile değilim şuan yanlış yönlendirmiş olmiyim taa seneler evvel ilk m.kuşu baktığımda öğrenmiştim. Resmi görünce hatırladım. Yinede bi uzman görüşü al @ADRIAN @Recai ne olur ne olmaz. Bildiğim doğruysa zararsız her kuşda olan birşey.

Yağ bezesi olma ihtimalide var. Top şeklinde değil mi?
Şahsen şuan ne desem emin olamam ilk muhabbet kuşum ve bu son 3-4 ay önce hiç bir şekilde ne muhabbet kuşları ile alaklı hastalık bilirsen ne başka bişey. Bana göre top gibi ama kesin bir şey demeyim istersenseniz video yada porte macro vb çekimler yapıp yükleye bilirim çünkü şuan top şeklinde dersem eğer UR çıkarsa daha büyük sıkıntı olucak o yüzden siz beni yönlendirirseniz çok sevinirim. Söyle bir şey var yukarda yazdığım gibi uçu patlamış gibi ve minik bir sıvı çıkmıştı elimi dokundurduğumda insan yüzündeki sivilcelerden çıkan sıvı gibi kaygan ve yağlı bir şeydi o yüzden yağ bezesi olabilir diye düşünüyorum ama yazdığım gibi bu konularda çok fazla bir bilgim yok siz yönlendirme yapın ben sizin dediklerinizi yapayım.

Şimdi yeniden kontrol ettim ve orayı patlatmış herhangi bir kan yada kan izi yok içindeki garip renkli sıvı dışarıya insanlardaki gibi çıkıyor UR olsa sizce böyle bir şey mi olurdu yoksa bu yap bezesinin patlaması gibi bişey mi çünkü şuan tüy dönemdi olduğu için bana şuan normal gelmeye başladı ama fikirlerinizi bekliyorum.

Fotoğraf atarmısınız.
Yeni uyandım limdi kontrol ettim dün attığım videodaki soldaki şey tüy olmuş dün sanki bana o da UR gibi gelmişti. UR olarak görünen yer şuan dün e göre biraz küçülmüş patlamaya veya başka bir şey görünmüyor şuanlık sokağa çıkma yasağı olduğu için pazartesi gününe kadar bekliyecem ve pazartesi günü sirke ruhunu alacağım. Merak ettiğim soru şu sirke ruhunu sürerken yanlışlıkla fazla ve ya az sürersem yada biraz etraftaki tüylere gelirse çok büyük bir sıkıntı olur mu yani sürmek için veterine götürmek gerekir mi ?

Geri