Karadeniz Pet

KuşçuMert

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar.Albino cinsi 2 yaşındaki muhabbet kuşum yaklaşık 3 aydır uzun tüylerini dökmeye başladı.Şuan kanatlarında sadece 2şer cm lik tüyler var uzun 5 6 cmlik tüyler kalmadı.Haliyle kuş uçamıyor sebebi ne olabilir?Tekrar eski haline nasıl getirip uçurabilirim kuşumu ??

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...

b vitamini takviyesi yapmayı deneyin.kuşların tüy gelişimi için çok faydalı.beslenme şeklinden bahsederseniz daha iyi olur.

b vitamini takviyesi yapmayı deneyin.kuşların tüy gelişimi için çok faydalı.beslenme şeklinden bahsederseniz daha iyi olur.

Kuşumu Quik kabuğu soyulmuş yem , dal darı ve çeşitli meyve sebzelerle besliyorum.Suyuna ise 2 günde bir vitamin damlatıyorum.Herhangi bir beslenme sıkıntısı ve hastalığı yok maşallah.Ancak uzun süredir kafeste kapalı olduğundan uzun tüylerini dökmüş durumda.Tekrar çıkması ve uçabilmesi için ne yapmalıyım?

Teşekkürler.

Vitaminleri aldım gelişmeleri yazıya ekleyeceğim..

Ekli dosyalar

• 15451413416141484829315.jpg
    15451413416141484829315.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 11
Bunlar yetersiz kalacaktır. Yulaf desteği ve uygun sıcaklık da banyo da yaptırmalısınız

Kuşumu Quik kabuğu soyulmuş yem , dal darı ve çeşitli meyve sebzelerle besliyorum.Suyuna ise 2 günde bir vitamin damlatıyorum.Herhangi bir beslenme sıkıntısı ve hastalığı yok maşallah.Ancak uzun süredir kafeste kapalı olduğundan uzun tüylerini dökmüş durumda.Tekrar çıkması ve uçabilmesi için ne yapmalıyım?

Teşekkürler.
kabuksuz yem uzun vadede kuşa zarar verir.lütfen kabuklu bir yeme geçin.

Geri